Wed September 23, 2020   |   چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹  
   
 
 
  راهبرد مشارکت دستگاه  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
فروش 3 قطعه زمین مسکونی
اجرای پروژه خرید و اجرای فینیشری آسفالت
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
فروش 2 قطعه باغ در بلوار ارم
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۶/٢۴ تعداد بازدیـد : ۴١   بازگشت
 
 
 مسؤولان به ابن‌سینا ادای دین کنند

نشست هم‌اندیشی برای هماهنگی اجرایی و کمک به توسعه فعالیت‌های علمی و فرهنگی بنیاد بوعلی‌سینا با حضور شهردار و رئیس سابق شورای شهر همدان و رئیس بنیاد بوعلی‌سینا در آرامگاه ابن‌سینا برگزار شد.

 
 

 

رئیس بنیاد بوعلیسینا در آغاز این نشست با تأکید بر حفظ و حراست از میراث مکتب سینوی، گفت: همدان را در دنیای امروز به نام بوعلی میشناسند. همه مسؤولان استان از استاندار تا نمایندگان مجلس و ارگانها و نهادهای فرهنگی بایستی دین خود را به این مرد بزرگ ادا کنند. هر چند فعالیتهای زیادی در سالهای گذشته در این زمینه انجام گرفته است، ولی در حد مطلوب و درخور این شخصیت جهانی نبوده است.

آیتالله غیاثالدین طهمحمدی اضافه کرد: شهرت علمی ابنسینا همه جهان را درنوردیده است و بعد از پیامبران اولین انسانی است که کل زمین در برابر او دست به سینه ایستاده است.

وی با اشاره به کوتاه بودن مسؤولیتهای اجرایی، افزود: امیدواریم در دوره مسؤولیت شورای شهر و شهردار فعلی، در جهت معرفی شیخالرئیس، گامهای ماندگاری برداشته شود چراکه شهرداری همدان برای معرفی شخصیت علمی و فرهنگی ابنسینا، مسؤولیت شرعی و ملی دارد. توجه به آوازه جهانی ابنسینا میتواند در دستور کار شورا و شهرداری باشد. وی افزود: در مقایسه شهرت و آوازه، اگر به طور مثال باباطاهر به خاطر عرفان در همدان یا ایران شهرت دارد، اما ابنسینا فراتر از جغرافیای ایران، در سراسر جهان شناخته شده است. بنابراین شورا و شهرداری بایستی از ظرفیت ملی و جهانی شهرت بوعلی، نهایت بهرهبرداری و استفاده را به عمل آورند.

شهردار همدان نیز در این نشست با اشاره به افتخار این شهر به وجود آرامگاه شیخالرئیس گفت: ما نیز وظیفه داریم در جهت حفظ و حراست از میراث ابنسینا و بهرهمندی از نعمت وجود آرامگاه این فیلسوف و حکیم جهانی اقدام کنیم.

عباس صوفی اضافه کرد: شهرداری همدان در راستای برنامههای فرهنگی ماندگار خود، آمادگی دارد همایش بینالمللی با حضور میهمانان و ابنسیناپژوهان جهان با مشارکت بنیاد بوعلیسینا در سالروز تولد شیخالرئیس در اول شهریور سال 1400 برگزار کند.

صوفی با اشاره به همکاریهای شهرداری همدان با کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: شهرداری همدان با انجام تفاهم با کمیسیون ملی یونسکو در ایران، در برپایی آیین اهدای جایزه ابنسینا برای اخلاق در علم و فناوری در پاریس و نیز دعوت از برنده جایزه برای سفر علمی و ارایه مقالات مرتبط در اینباره مشارکت خواهد داشت.

وی بیان کرد: در راستای تقویت همکاریهای علمی از بنیاد نیز برای مشارکت در برنامههای مرتبط با ابنسینا در معاونت فرهنگی شهرداری دعوت میکنیم.

شهردار همدان سپس اعلام آمادگی کرد نیمتنه طراحیشده در بنیاد بوعلیسینا در ابتدای پیادهراه بوعلیسینا از سمت میدان امام(ره) نصب شود و هزینههای آن توسط این شهرداری پرداخت گردد.

رئیس سابق شورای اسلامی شهر همدان نیز در این دیدار با اشاره به امضای تفاهمنامه بین این شورا، شهرداری و بنیاد بوعلیسینا، بر انجام فعالیتهای مشترک در زمینه معرفی حکمت و طب سینوی تأکید کرد.

کامران گردان اظهار امیدواری کرد شهرداری همدان به طور شایسته بتواند در جهت تکریم بزرگان و حکیمان این شهر اقدام کند و به ویژه در راستای معرفی میراث و اندیشه حکیم ابوعلیسینا و کمک به گسترش فعالیتهای علمی و فرهنگی و نشر آثار این فیلسوف گامهای ماندگاری بردارد.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٠ کاربران آنلاین :
۱,۱۵۰,۹۰۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان