Mon October 26, 2020   |   دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹  
   
 
 
  راهبرد مشارکت دستگاه  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
واگذاری امور خدماتی و پشتیبانی
فروش 2 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان-بلوار بهنامجو
فروش 3 قطعه زمین مسکونی
اجرای پروژه خرید و اجرای فینیشری آسفالت
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٧/٠۵ تعداد بازدیـد : ٢٠۵   بازگشت
 
 
 دست‌یابی همدان به گنجینه‌های عظیم موزه‌ای

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به ایجاد دو موزه منطقه‌ای غرب کشور و موزه هنرهای معاصر در همدان گفت: همدان به گنجینه‌های عظیم موزه‌ای تبدیل می‌شود.

 
 

 

حمیدرضا حاجیبابایی ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح موزه منطقهای غرب کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این موزه منطقهای کل استانهای غرب کشور را پوشش میدهد و برای تکمیل به 35 میلیارد تومان نیاز دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 40 میلیارد اعتبار برای پروژه آماده شده یعنی حتی اعتبار اضافی هم در نظر گرفته شده است افزود: بر اساس مصوبه مجلس قرار است در کشور 12 موزه منطقهای احداث شود که موزه منطقهای همدان یکی از آنهاست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: بودجه سال 96 که 80 میلیارد ریال بود دیر ابلاغ شد و سال 1397 نیز 100 میلیارد ریال برای آن اختصاص یافت که در مجموع 180 میلیارد ریال به این موزه اختصاص یافته بود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر برای این موزه هم زمان با اختصاص 35 میلیارد تومان به موزه هنرهای معاصر همدان 40 میلیارد تومان اعتبار پیشبینی شده است.

حاجیبابایی اظهار کرد: با توجه به ایجاد دو موزه منطقهای غرب کشور و موزه هنرهای معاصر در همدان در آینده استان دارای گنجینههای عظیم موزهای خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر محورهای گردشگری در همدان با تأکید بر طرح جامع و نوع ساخت و سازها مشخص شده که این مهم اقدامات خوبی را برای همدان رقم میزند و شاهد آن هستیم پایتخت تاریخ و تمدن ایرانزمین به سرعت به سمت مسیرهای توسعه حرکت میکند.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: هر گوشه از همدان قابلیت این را دارد که به یک موزه برای به نمایش گذاردن عرصههای ملی و بینالمللی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه این موزه کل منطقه را زیر پوشش قرار خواهد داد و اقداماتی که برای به ثمر رسیدن آن انجام شده است به مثابه سرمایهگذاری است گفت: تکمیل موزه منطقهای غرب کشور از لحاظ تأمین پول و اعتبار هیچ مشکلی ندارد.

 

 پیمانکار باید پای کار و وعده خود برای اتمام پروژه تا خرداد 1400 باشد

حاجیبابایی با تأکید بر اینکه قول تأمین اعتبار را برای تکمیل پروژه میدهم و هیچ مانعی برای پرداخت آن نداریم گفت: اینجا اعلام میکنم حالا دیگر پیمانکار باید پای کار و وعده خود برای اتمام پروژه تا خرداد 1400 باشد.

وی اضافه کرد: مخزن امن اشیای فرهنگی و تاریخی محل جمعآوری و نگهداری تمام اشیای عتیقهای است که در منطقه غرب کشور وجود دارد و این اشیا در موزه منطقهای در مجاورت تپه هگمتانه در استان گردشگری همدان به نمایش در میآید.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طرح احداث موزه منطقهای با 180 میلیارد ریال اعتبار مراحل ادامه کار را آغاز کرده و با رفع موانع موجود، تکمیل میشود.

به نقل از فارس، وی با اشاره به اینکه هفته آینده روند تکمیل این موزه با قوت فعال و مخزن امن نیز امسال افتتاح میشود گفت: پیشبینی بر این است موزه منطقهای همدان سال آینده افتتاح شود تا یکی از بزرگترین منابع گردشگری و جذب مسافر برای استان همدان باشد.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢ کاربران آنلاین :
۱,۱۶۶,۲۳۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان