Sat February 16, 2019   |   شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷  
   
 
 
  ارتباط با شهردار همدان  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداری فضای سبز شهر همدان
واگذاري كليه امور خريد و تامين گونه هاي گياهي مورد نياز فضاي سبز شهر همدان
تأمین تجهيزات – اجرا و اتصال ساختمان مدیریت بحران و یادمان عین القضات همدانی به فیبر نوری شهرداری همدان
تأمین تجهيزات – اجرا و اتصال 10 عدد ازدوربین کنترل ترافیک شهرداری همدان به فیبرنوری
سلول دفن مهندسی پسماند شهر همدان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهریور 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1و4_ 12 تیرماه 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠۵/١٨ تعداد بازدیـد : ١٧٧   بازگشت
 
 
 برنامه مدیریت شهری تعامل با سازمان های مردم نهاد است

رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار همدان در اجلاس مدیریت شهری با سازمان های مردم نهاد استان همدان بر تعامل با سمن ها در راستای جلب مشارکت اجتماعی و ارتقای مشارکت شهروندی و نشاط اجتماعی تأکید کردند.

 
 

ابراهیم مولوی عصر سهشنبه در اجلاس مدیریت شهری با سازمانهای مردمنهاد استان همدان که در تالار فجر برگزار شد، با تأکید بر اینکه همه به دنبال افزایش مشارکت اجتماعی و ایجاد نشاط اجتماعی در شهر همدان هستیم، گفت: هدف ما این است که شهر همدان را به شهری تبدیل کنیم که هر روز کیفیت بهتری را برای شهروندان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت بیشتر سازمانهای مردمنهاد منجر به فعالیت بیشتر مسؤولان شهری میشود، اظهار کرد: سرانه فضای سبز همدان 11 متر است که میتواند الگوی خوبی برای سایر شهرها باشد.

مولوی به همدان 2018، پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی اشاره کرد گفت: این رویدادها فرصتی برای معرفی همدان و ظرفیتهای آن است که در این حوزه سازمانهای مردمنهاد بسیار تأثیرگذار هستند.

* شهردار همدان: فرهنگسازی نگهداری از زیرساختهای شهر بر عهده سمنهاست

شهردار همدان نیز ابراز کرد: استان همدان دارای 400 سمن فعال است که 200 سمن تنها در شهر همدان فعالیت میکنند و این نشان میدهد افرادی دلسوز به دنبال کار برای مردم هستند.

عباس صوفی حرکت به سمت جلب مشارکت اجتماعی و توسعه پایدار را مهم دانست و گفت: سازمانهای مردمنهاد باید به دنبال جلب مشارکت اجتماعی و به دنبال آن توسعه پایدار باشند و قانون سمنها که در مجلس مصوب شده، قانون محکمی است.

وی در ادامه به هماهنگی و همکاری سمنها با مدیریت شهری تأکید کرد و با اشاره به اینکه مدیریت شهری و کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورا به این موضوع اهمیت میدهد، عنوان کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که در جلب مشارکتهای شهروندی از سازمانهای مردمنهاد استفاده کنیم.

شهردار همدان با تأکید بر اینکه تعامل با سازمانهای مردمنهاد جزء سیاست مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر همدان است، عنوان کرد: سازمانهای مردمنهاد میتوانند در حوزههای مختلف سلامت، محیط زیست، مدیریت پسماند، حمل و نقل و فضای سبز با مدیریت شهری همکاری کنند.

صوفی به اقدامات انجام شده در راستای افزایش سرانه فضای سبز در همدان اشاره کرد و با اعلام این خبر که قرار است سرانه فضای سبز در همدان را از استاندارد آن عبور دهیم، افزود: ساخت پارک 100 هکتاری ولایت در منطقه فخرآباد و پارک 300 هکتاری اکباتان که در تاریخ همدان ماندگار خواهد شد از جمله اقدامات است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد زیرساخت از مدیریت شهری و فرهنگسازی برای نگهداری بر عهده سازمانهای مردمنهاد است، گفت: روزانه 500 تن زباله از همدان به خارج از شهر حمل میشود که باید با فرهنگسازی آن را به نصف تبدیل کرد.

صوفی به آغاز فعالیتهای مختلف قرآنی، مذهبی، فرهنگی، هنری و گردشگری در مدیریت شهری اشاره و بیان کرد: مدیریت شهری در راستای مناسبسازی شهر اقدام به ایجاد پیادهراه و حذف پله کرده است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز در این مراسم، هدف سازمانهای مردمنهاد را ایجاد سرمایه اجتماعی و توسعه پایدار شهری عنوان کرد و با اعلام اینکه جامعه کنونی نیازمند افزایش سرمایه اجتماعی است، عنوان کرد: نگاه ما به سمنها به عنوان بازوان اجرایی نیست بلکه نگاه ما به آنها به عنوان دیدهبان جامعه است.

سعید خوشبخت با اشاره به اینکه سازمانهای مردمنهاد مشکلات را رصد میکنند و میتوانند شهروندان را در عرصه اجتماعی و اقتصادی توانمند کنند، ابراز کرد: مدیریت شهری به مشارکت اجتماعی شهروندان نیاز دارد و سمنها میتوانند به افزایش سرمایه اجتماعی کمک کنند.

وی عنوان کرد: سمنها باید در این حوزه با قدرت و دانش و توان ورود پیدا کنند.

مصطفی موسوی، رئیس مجمع استانی سازمانهای مردمنهاد استان همدان نیز به تشکیل 8 کمیسیون در مجمع اشاره و بیان کرد: فعال کردن سمنهای شهرستانها، آموزش و توانمندسازی سمنها و مشارکت در تصمیمگیریها از جمله اهداف مجمع است.

دبیر مجمع استانی سازمانهای مردم نهاد  نیز گفت: برنامههای هفته گرامیداشت سازمانهای مردمنهاد استان همدان که از 16 مرداد آغاز شده و تا 22 مرداد ادامه دارد امروز با مسابقه تنیس روی میز آقایان دنبال میشود. همچنین نمایشگاه دستاوردهای سمنهای کمیسیون بهداشت و سلامت از ساعت 16 تا 20 در بوستان مردم برپاست، در همین روز نمایشگاه عکس جاذبههای گردشگری استان همدان نیز از ساعت 16 تا 21 در پیادهراه میدان امام خمینی(ره) برگزار میشود.

میلاد فضلیان ادامه داد: برنامههای فردا هم شامل همایش پیادهروی خانوادگی اعضای سازمانهای مردمنهاد استان، ساعت 6:30، در میدان قائم(عج) به سمت مجتمع تفریحی عباس‌‌آباد، سرکشی از خانه سالمندان (کمیسیون فرهنگی و اجتماعی)، ساعت 17، سرای سالمندان یاس سفید خواهد بود.

وی افزود: برنامههای روز شنبه نیز دربرگیرنده مسابقه ویلچررانی توانیابان استان ساعت 8 تا 9:30، انتهای سعیدیه، بلوار جوان، مسابقه شنا (بانوان) در استخر الوند، مسابقه تیراندازی (آقایان و بانوان) در هیأت تیراندازی استان همدان، مسابقه مینی گلف (آقایان) در مجموعه ورزشی شهید شمسیپور است. دبیر ستاد هفته بزرگداشت سازمانهای مردم نهاد گفت: روز یکشنبه نیز برنامهها با مسابقه شنا (آقایان) در استخر الوند، مسابقه دارت (آقایان و بانوان) در مجموعه ورزشی شهید شمسیپور، همایش استارتاپی با موضوع گردشگری در ساعت 16 تا 18:30، پیگیری میشود.

فضلیان گفت: در روز دوشنبه، 22 مرداد نیز آیین پایانی گرامیداشت سازمانهای مردمنهاد استان برگزار میشود که علاقمندان میتوانند برای شرکت در مسابقات ورزشی مشخصات خود را به شماره 09185000979 پیامک کنند.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده و نظـر    
سامانه مهندسین ساختمان    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٨ کاربران آنلاین :
۷۰۰,۵۳۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان