Wed April 24, 2019   |   چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸  
   
 
 
  ارتباط با شهردار همدان  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
اصلاحیه آگهی فراخوان مرکز داده پشتیبان شهرداری همدان
خرید ، نصب ، اجرا، آموزش و پشتیبانی سه ساله مرکزداده پشتیبان شهرداری همدان
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداری فضای سبز شهر همدان
واگذاري كليه امور خريد و تامين گونه هاي گياهي مورد نياز فضاي سبز شهر همدان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهریور 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1و4_ 12 تیرماه 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٩/١۴ تعداد بازدیـد : ١١٢   بازگشت
 
 
 تقدیر از پرداخت کنندگان الکترونیکی عوارض شهرداری همدان

در مراسمی از پرداخت کنندگان الکترونیکی عوارض شهرداری همدان قدردانی شد.

 
 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان عصر دوشنبه در این مراسم که در تالار فجر برگزار شد با قدردانی از این اقدام شهرداری گفت: در بوجه97، 60 میلیارد تومان باید در بخش پرداخت عوارض محقق می شد که از این میزان 4.5 میلیارد تومان یعنی فقط 7 درصد آن محقق شده است و رقم زیادی نیست.

کامران گردان اظهار کرد: برای پروژههای مختلفی که در شهر صورت میگیرد اعتبارات زیادی هزینه میشود، برای نمونه برای پل سردار شهید همدانی 54 میلیارد تومان هزینه شده که ضروری است تا مشارکت مردمی نه تنها در بخش پرداخت عوارض پررنگ باشد بلکه در شهر شاهد مشارکت شهروندان در همه زمینهها از جمله تمیزی، نگهداری پلهای مکانیزه عابر پیاده و... باشیم.

گردان تأکید کرد: اگر شهروندان به این اعتقاد داشته باشند که هزینههای شهر از جیب خودشان پرداخت میشود میتوانند از اماکن و ابنیه و تجهیزات مورد استفاده در شهر حفاظت کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان ابراز امیدواری کرد با فرهنگسازی شهری تمیز داشته باشیم و با مشارکت شهروندان هزینههای شهرداری را پایین بیاوریم.

*صوفی: شهرداری همدان اولین شهرداری دنیا است که به عضویت سازمان جهانی گردشگری درآمد

شهردار همدان هم با بیان اینکه این شهر 650 هزار نفر جمعیت دارد گفت: در مجموعه شهرداری، امسال با رویکرد جدید شورای اسلامی شهر برای ارتقاء خدمات به شهروندان نسبت به سال قبل 40 درصد افزایش بودجه داشتیم و در بودجه 650میلیارد تومانی سرانه هر شهروند یک میلیون تومان طراحی شده که این میزان در سال گذشته 600 هزار تومان بود که برای بالا بردن خدمات مختلف در حوزه مدیریت شهری سرانه به یک میلیون تومان افزایش پیدا کرد است.

عباسی صوفی ادامه داد: این رقم در کلان شهرها بین یک تا یک میلیون و 500 هزار تومان است و در تهران سرانه هر شهروند یک میلیون و 800 هزار تومان محاسبه میشود.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری برای احقاق بودجه سالانه شهرداری 10 درصد را از منابع دولتی و بقیه را از منابع کوششی تأمین میکند و ما برای مدیریت شهر باید به سمت و سویی برویم تا میزان مشارکت در شهر را بالا ببریم.

وی با بیان اینکه بیش از 200 پروژه عمرانی در شهر تعریف شده و در زمینه پارکها و آسفالت معابر و مدیریت آب‌‌های سطحی کارهای خوبی صورت گرفته است، گفت: امسال در بخش جمعآوری آبهای سطحی که معضلی برای شهر همدان بود پروژه انتقال آبهای سطحی میدان رسالت به سمت باغ بهشت که یک پروژه سه کیلومتری است و حدود 13 میلیارد تومان برای آن هزینه شده توسط شهرداری همدان انجام شده است.

صوفی افزود: ساماندهی ورودیهای شهری و تقاطعها را آغاز کردیم و متأسفانه با افزایش قیمتها روبهرو شدیم.

صوفی عنوان کرد در بخش آسفالت قیر را تنی 800 هزار تومان خریداری میکردیم که متأسفانه امسال به تنی 4 میلیون و 500 هزار تومان رسیده و شاهد بالا رفتن قیمتها و ایجاد مشکل برای مدیریت شهری در این خصوص بودیم، اما هیچ گاه از تلاش و خدمت به مردم خسته نمیشویم.

صوفی اظهار کرد: با توجه به سلایق مختلف مردم با شهری که 650 هزار سلیقه دارد مجموعه شهرداری با اعتقاد به کار و تلاش شبانه روزی فعالیت میکند و برای سال آینده تلاش داریم سرانه بودجه را بالا ببریم تا میزان کار عمرانی، سرعت و کیفیت را نیز ارتقاء دهیم.

وی همچنین به کار تثبیت بستر آسفالت در بلوار شهید احمدی روشن اشاره و عنوان کرد: با مصوبه شورا کار پرهزینه و ماندگاری در این بخش با کیفیت خوب و فناوری جدید صورت گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از شهروندان خواست در کنار مدیریت شهری باشند و شهروندان عامل به وظیفه خود باشند.

وی خاطرنشان کرد: سفیر اتریش در سفر خود به همدان از مدیریت شهری همدان اظهار رضایت کرد و به همدان و شهروندانش تبریک گفت.

شهردار همچنین با اشاره به برگزاری رویدادهای مختلف ادامه داد: همدان ظرفیت بالایی دارد و موضوع توسعه گردشگری برای بالا بردن اشتغال و معرفی به جهان جزو اولویتهای ماست و ظرفیت این شهر را باید برای اشتغال بهتر و بیشتر بالا ببریم و توانستیم همدان را به دنیا بشناسانیم.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری همدان اولین شهرداری دنیا است که به عضویت سازمان جهانی گردشگری درآمد، چیزی که سازمان جهانی گردشگری در وبگاه رسمی خود اعلام کرد و این موضوع افتخاری برای این شهر است.

*درویشی: 4 هزار نفر عوارض خود را الکترونیکی پرداخت کردهاند

قائم مقام و معاون مالی اقتصادی شهردار همدان هم در این مراسم گفت: نوسازی بستری برای رسیدگی، نگهداری، مشارکت پذیری و پیگیری مردم در اداره امور شهر است که با این عنوان عوارضی را در شهرداریها مصوب کردند که عوارض نوسازی شهر است و خانوارهایی که در آن شهر زندگی میکنند با پرداخت عوارض، خودشان را در نگهداری شهر سهیم میدانند.

محید درویشی افزود: ما برای اینکه بتوانیم این روند را تسهیل کنیم درگاه الکترونیک را راهاندازی کردیم که از سال گذشته این روند در همدان شکل گرفته و تعداد 166 هزار پرونده فعال نوسازی داریم که از این تعداد حدود 6 هزار نفر پرداخت داشتند و از این تعداد 4 هزار نفر هم به صورت الکترونیکی عوارض را پرداخت کردهاند.

درویشی تصریح کرد: سالانه 30 میلیارد تومان هزینه نگهداری خدمات شهری در همدان است که این مقدار باید از محل عوارض تأمین شود که در سال 96، 10 میلیارد تومان وصول شد که 30 درصد این مبلغ است و این مبلغ برای جمع آوری زباله و نگهداری فضای سبز هزینه میشود و انتظار داریم مردم در پرداخت الکترونیک ما را یاری کنند تا این روند در شهر شکل بگیرد.

در پایان مراسم از پرداختکنندگان الکترونیکی مناطق چهارگانه شهرداری همدان با اهداء تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی قدردانی شد.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶ کاربران آنلاین :
۷۳۱,۷۴۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان