Tue May 21, 2019   |   سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸  
   
 
 
  ارتباط با شهردار همدان  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
اجراي پروژه آسفالت
اصلاحیه و تمدید آگهي مناقصه واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
اصلاحیه آگهی فراخوان مرکز داده پشتیبان شهرداری همدان
خرید ، نصب ، اجرا، آموزش و پشتیبانی سه ساله مرکزداده پشتیبان شهرداری همدان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهریور 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1و4_ 12 تیرماه 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١٢/٢٢ تعداد بازدیـد : ١٠٢   بازگشت
 
 
 ضرورت تدوین طرح جامع اقتصادی برای همدان

جلسه این هفته کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با محوریت بررسی فرایند سرمایه‌گذاری در پروژه پارک ملل توسط شرکت عصر طلایی هگمتانه برگزار شد

 
 

 

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: تدوین طرح جامع اقتصادی برای استان و شهر همدان ضروری است و تحقق این امر باید متولی مشخصی داشته باشد.

حسین قراباغی با تأکید بر حمایت از سرمایهگذار و تلاش برای دلگرمی آنان افزود: تمام تلاش ما بر این است که سرمایهگذاران از ورود به همدان پشیمان نشوند.

قراباغی با بیان اینکه باید خودمان را در جایگاه سرمایهگذار قرار دهیم تا مسایل و مشکلات آنها را بهتر متوجه شویم، اضافه کرد: رضایت سرمایهگذاری که در استان مشغول به کار است عاملی برای جذب بقیه سرمایهگذاران نیز هست.

وی راه برون رفت همدان از بیکاری را حمایت از سرمایهگذاران در بخشهای مختلف و به طور خاص در حوزه مدیریت شهری دانست و گفت: میتوانیم با حمایت از سرمایهگذاران فعلی، بسترساز حضور سرمایهگذاریهای کلان در همدان باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورا با اشاره به اینکه اراده ما در کمیسیون سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر رفع مشکلات سرمایهگذاران حوزه مدیریت شهری است، اضافه کرد: لازم است کارگروه تخصصی متشکل از مدیران و کارشناسان شهرداری، شهرسازی، درآمد، حقوقی، نمایندگان دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و دادگستری تشکیل شود تا مباحث و موانع موجود در کار فعالیت شرکت عصر طلایی هگمتانه برای احداث پارک ملل تشکیل شود.

قراباغی با بیان اینکه شورا در راستای حمایت از سرمایهگذاری اقداماتی را انجام داده است، یادآور شد: شورا و شهرداری به تنهایی در این زمینه نمیتواند موفق عمل کند و باید دیگر مسؤولان ذیربط در کنار ما باشند چراکه حمایت آنها باعث دلگرمی ما در پیگیری مسائل سرمایهگذاران میشود همچنین افزایش انگیزه سرمایهگذار را نیز به دنبال دارد.

وی از رفع مشکل اجرای پروژه میدان میوه و ترهبار جدید خبر داد و یادآور شد: دستورالعمل شیوه نامه و پیش فروش غرفههای این میدان میوه و ترهبار مورد بررسی قرار گرفت و اعضای شورا و مدیران شهرداری در راستای حل مشکل این سرمایهگذار پای کار هستند و هم اکنون کارها به خوبی پیش میرود.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان ضمن تشکر از همکاری دیوان محاسبات و سازمان بازرسی با شورا و شهرداری جهت رفع موانع کار سرمایهگذاران، اظهار کرد: حمایت از سرمایهگذار باید در عمل دیده شود اینکه تنها شعار دهیم که فرش قرمز پهن میکنیم کافی نیست چرا که در این زمینه اقدام و عمل بسیار مهم است.

*گردان: هدف شورا در حمایت از سرمایهگذار جذب آن است نه شعار

رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم با بیان اینکه با توجه به اینکه سرمایهگذاری از اهمیت خاصی برخوردار است باید از شعارزدگی بپرهیزیم، گفت: سعی شورا برای حمایت از سرمایهگذار تنها با شعار دادن نیست بلکه هدف ما عمل و جذب سرمایهگذار برای پایتخت تاریخ و تمدن است چرا که رونق اقتصادی کاهش بیکاری را به دنبال دارد و ثمرات آن به نفع شهر و شهروندان است.

کامران گردان اضافه کرد: سعی میکنیم با تشکیل کمیته تخصصی مشکل شرکت عصر طلایی هگمتانه را حل کنیم تا بتواند کار خود را برای سرمایهگذاری در این شهر ادامه دهد.

گردان تأکید کرد: لازم است شرکت عصر طلایی نقشههای پروانه شهر را به شهرداری ارائه دهد تا محاسبات لازم انجام شده و مشکل حل شود.

*نیکخو: مشکل شرکت عصر طلایی باید ضربتی انجام شود

مدیرکل دیوان محاسبات استان همدان نیز ضمن تشکر از اعضای شورا جهت حمایت و پیگیریها برای رفع مشکلات سرمایه گذار پارک ملل گفت: کار باید ضربتی انجام شود نباید فرصت را از دست بدهیم.

نیکخو با اشاره به نوع قرارداد منعقد شده شهرداری با شرکت عصر طلایی هگمتانه یادآور شد: این موافقتنامه بیشتر حالت گردشگری و تجاری داشته و ما نیز برای رفع کمک آماده هستیم.

وی در این خصوص تأکید کرد: چنانچه در این زمینه کمک نکنیم سرمایهگذار خسته شده و این آسیبی برای ظرفیت سرمایهگذاری استان است.

وی با تأکید بر اینکه باید مشکلات سرمایهگذاری پارک ملل به صورت شفاف بیان شود، افزود: قطعاً مشکل باید آسیب شناسی شده و حل شود و قطعاً موانعی وجود دارد که تاکنون حل نشده است نباید زمان را تنها با تشکیل جلسات از دست داد باید ضربتی وارد شد.

معاون اطلاعات استان همدان نیز با بیان اینکه حمایت از سرمایهگذار در همدان به گونهای بوده که تاکنون حتی یک بار پای یکی از سرمایهگذاران به اطلاعات باز نشده است، افزود: این بزرگترین کمک اداره اطلاعات به بخش سرمایهگذاری است و ما تمام وقت پای بحث سرمایهگذاری هستیم.

نماینده سازمان بازرسی استان همدان نیز با اشاره به اینکه همه ما در پیروی از منویات رهبر انقلاب در خصوص حمایت از سرمایهگذاری در تلاش هستیم افزود: متأسفانه روند صدور پروانه برای سرمایهگذار در همدان طولانی است و این موضوع باید حل شود.

سادات با بیان اینکه در حمایت از سرمایهگذار قانون نیز باید رعایت شود، گفت: طبق قانون شورا و استانداری محدودیتهایی دارند و بیشترین تلاش ما حل مشکلات فعالان اقتصادی است و تا حدودی توانستهایم در این راستا مدیران را راهنمایی کنیم.

نماینده شرکت عصر طلایی هگمتانه هم در این جلسه با بیان اینکه ما آمادگی این را داریم که برای این استان ارزآوری داشته باشیم گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مشکلاتی که در خصوص سرمایهگذاری در همدان برای این شرکت به وجود آمده باز انگیزه کار در این استان را داریم.

محمود شرفخانی اضافه کرد: هدف شرکت سرمایهگذاری، رونق اقتصادی و به تبع آن ایجاد اشتغال است.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١۴ کاربران آنلاین :
۷۴۳,۷۴۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان