Tue May 21, 2019   |   سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸  
   
 
 
  ارتباط با شهردار همدان  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
اجراي پروژه آسفالت
اصلاحیه و تمدید آگهي مناقصه واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
اصلاحیه آگهی فراخوان مرکز داده پشتیبان شهرداری همدان
خرید ، نصب ، اجرا، آموزش و پشتیبانی سه ساله مرکزداده پشتیبان شهرداری همدان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهریور 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1و4_ 12 تیرماه 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١٢/٢٣ تعداد بازدیـد : ٩۶   بازگشت
 
 
 ضرورت رفع موانع و دغدغه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری در همدان

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: هدف این کمیسیون بررسی دغدغه‌های حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری به منظور اندیشیدن تدبیر برای رفع موانع پیش‌روی فعالان سرمایه‌گذاری بوده است تا شاهد توسعه و آبادانی بیشتر شهر باشیم.

 
 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حسین قراباغی در کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورا با محوریت بررسی موانع و مشکلات پروژه سرمایهگذاری میدان میوه و تره بار جدید و سایت گنج نامه، اظهار کرد: بررسی چگونگی روند سرمایهگذاریهای مدیریت شهری در دستور کار این کمیسیون قرار گرفته تا موانع سرمایهگذاری مرتفع شود.

وی ادامه داد: این کمیسیون به عنوان حامی سرمایهگذاری با حاشیههای احتمالی کاری نداشته است؛ بلکه پیشبرد کار و تسهیل امور سرمایهگذاری در حوزه مدیریت شهری را در اولویت کاری خود دارد.

قراباغی معتقد است: اگر قرار است سرمایهگذاری جدیدی داشته باشیم، باید موانع سرمایهگذاریهای گذشته را برطرف کنیم که خوشبختانه در 3 ماه اخیر شرایط خوبی را پشت سر گذاشتهایم؛ همچنین در سال 98 نباید بهانهای برای تعیین تکلیف پروژههای نیمهکاره سرمایهگذاری وجود داشته باشد و به طور قطع سال پرکار و رو به رشدی را در حوزه سرمایهگذاری و گردشگری شاهد خواهیم بود.

قراباغی با اشاره به برخی اقدامات جدید در حوزه سرمایهگذاری شهری همدان، بیان کرد: فراخوان پارک 102 هکتاری بوستان ولایت در حال انجام است و فرآیند سرمایهگذاری در پارک سلامت (بوستان اکباتان) با رقم هزار میلیاردی در حال بررسی و امکانسنجی است.

وی با تأکید بر اینکه اولویتبندی پروژههای نیمه کاره عمرانی شهر از سیاستهای شورای اسلامی شهر همدان است، افزود: تکمیل تقاطع غیرهمسطح سردار شهید همدانی، پارکینگ آقاجانیبیگ، تالار قرآن و زیرساختهای عمرانی پارک ولایت از جمله پروژههایی هستند که تکلیف اولویتدار شورای پنجم برای شهرداری در سال 98 است که پس از تعطیلات نوروز به جد باید عملیاتی شوند.

قراباغی در ادامه با تأکید بر اینکه ادبیات سرمایهگذار میدان میوه و ترهبار را پسندیدم، گفت: پروژه سرمایهگذاری احداث میدان میوه و ترهبار جدید از سال 95 آغاز شده است و در حال حاضر روند خوبی را در حوزه سرمایهگذاری و مدیریت شهری طی نمیکند که امیدواریم در این نشست با بررسی روند کار، سرعت آن بهبود یابد.

وی با تأکید بر اینکه برای یاری رسانی به سرمایهگذار بهویژه پروژه میدان میوه و ترهبار جدید هر اقدام لازم را از سوی شورای اسلامی شهر پیگیری خواهیم کرد، افزود: انحصاری شدن میدان میوه و ترهبار جدید در شعاع تعریف شده، تکلیف برای صنف میوه و ترهبار و تعیینتکلیف میدان میوه و ترهبار فعلی جزو مواردی است که پیگیر آن هستیم و به هیچ عنوان دنبال حذف صورت مسأله نخواهیم بود، بلکه کار باید با قوت بیشتر پیش برود.

قراباغی در ادامه گفت: رفع موانع و مشکلات مجموعه گنج نامه از جنبه سرمایهگذاری و گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان همچنین در خصوص سایت گنج نامه، گفت: به منظور حذف موانع این مجموعه که شاخص گردشگری شهر همدان نیز محسوب میشود، تلاش خواهیم کرد و مدیریت شهری بایستی برای تقویت سایت گردشگری این مجموعه اقدام کند. از سوی دیگر شهرداری موظف است تا مسیر 12 متری برج زاگرس را بازگشایی کند. قراباغی از در نظر گرفتن اعتبار 5 میلیارد ریالی شهرداری همدان برای تبلیغات گردشگری در مبدأ خبر داد.

*گردان: جدیت شورا برای حمایت از سرمایهگذاری و گردشگری

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: به منظور حمایت از مباحث سرمایهگذاری و گردشگری به جد پیگیر هستیم که قطعاً سایت گنجنامه شاخصهای برای شهر ما محسوب میشود؛ اما باید موانع موجود کارشناسانه بررسی شوند تا شاهد رفع مشکلات این مجموعه باشیم.

کامران گردان افزود: در زمینه پارکینگ برج زاگرس هم حق با سرمایهگذار است، از سوی دیگر شهرداری هم با مشکل معارض برخورد کرده است؛ اما با تمام این تفاسیر مدیریت صحیح شهری همراه با ثبات تصمیم گیری ضرورت این اقدام است و باید بازگشایی معبر 12 متری این مسیر صورت گیرد.

*گلمحمدیان: کار احداث میدان میوه و ترهبار جدید را جدی بگیرید

مدیرعامل کنسرسیوم سرمایهگذاری پروژه میدان میوه و تره بار جدید شهر همدان نیز با اشاره به اینکه قرارداد این پروژه در سال 95 منعقد شده و تاکنون زیر 10 درصد پیشرفت داشته است، گفت: نگرانی سرمایهگذار برای عدم فروش غرفههای این پروژه 500 میلیارد تومانی وجود دارد که تیرماه امسال طی صورتجلسه استانداری همدان قرار شد 10 درصد سهم سرمایهگذار از غرفهها به فروش برسد تا با استقبال خرید غرفهها اطمینان خاطر کافی حاصل شود؛ اما در این زمینه تاکنون کاری انجام نشده است.

بهرام گلمحمدیان با تأکید بر اینکه باید کار را جدیتر گرفت و اطمینان میدهیم که نیازی به پول نداریم، درخواست کرد: درصورت تحویل آیین نامه فروش و تعیینتکلیف فروش 10 درصد غرفهها (17 مورد غرفه)، به منظور پیشبرد کار تعهد خواهیم داد که تمام هزینه و فعالیتهای شهرداری را بپذیریم و به حساب شهرداری منظور کنیم.

*ترابیان: ضرورت توجه به مقاصد گردشگری در همدان

رئیس هیأت مدیره مجتمع تفریحی، گردشگری، ورزشی گنج نامه هم با بیان اینکه نگاه به بخش خصوصی، واقعی نیست گفت: در این منطقه گردشگری زیرساخت نداریم و دیگر توان مدیریت مجموعه وجود ندارد.

سعید ترابیان با تأکید بر اینکه باید به مقاصد گردشگری در همدان توجه شود، افزود: کوچکترین امتیازی از سوی شهرداری به این مجموعه گردشگری داده نشده است.

وی در خصوص برج زاگرس هم درخواست توجه و رفع مشکل آن را داشت و اینکه برای رفع مشکل این پروژه، حداکثر همکاری را خواهیم داشت.

*عسگریان: حفظ سرمایهگذار ارجحتر از جذب سرمایهگذار جدید است

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان هم در ادامه گفت: در زمینه سرمایهگذاری به طور قطع منفعت شهر و سرمایهگذار مطرح است.

سید مسعود عسگریان افزود: باید سرمایهگذاری شهر به گونهای پیش برود که به تناسب سرمایهگذار، مردم هم منفعت ببرند، در صورتی که ظرفیت اقامت مسافر در شهر همدان اضافه شود، سود مردم از منفعت گردشگری حاصل میشود. وی تأکید کرد: عزم تمامی اعضای شورای اسلامی شهر همدان حمایت از سرمایهگذاری است؛ اما نباید فراموش کرد که حفظ سرمایهگذار ارجحتر از جذب سرمایهگذار جدید است.

*گیاهشناس: نگاه بدبینانه در حوزه سرمایهگذاری به شهر لطمه میزند

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه گفت: امروز سرمایهگذاری، ایثار بزرگی است که تعدادی از سرمایهگذاران، دِین خود را به مردم ادا کرده اند. جواد گیاه شناس افزود: باید جایگاه شهر همدان را ارتقا داد و تلاش کنیم مشکلات موجود حل و فصل شوند. وی با تأکید بر اینکه باید دوباره ذهنیتها را ترمیم کنیم تا در فعالیتهای سرمایهگذاری بازتاب داده شود، اظهار کرد: شهرداری و شورا باید کمک دهند تا این فرآیند، مسیر صحیح را پیش بگیرد و با مثبت اندیشی، زمینه ارتقای شهر را فراهم کنیم. گیاه شناس بیان کرد: در صورتی که نگاه بدبینانه در حوزه سرمایهگذاری داشته باشیم، به شهر لطمه خواهد زد.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۷۴۳,۷۸۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان