Tue May 21, 2019   |   سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸  
   
 
 
  ارتباط با شهردار همدان  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
اجراي پروژه آسفالت
اصلاحیه و تمدید آگهي مناقصه واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
اصلاحیه آگهی فراخوان مرکز داده پشتیبان شهرداری همدان
خرید ، نصب ، اجرا، آموزش و پشتیبانی سه ساله مرکزداده پشتیبان شهرداری همدان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهریور 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1و4_ 12 تیرماه 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١٢/٢٣ تعداد بازدیـد : ١١٧   بازگشت
 
 
 پدافند غیرعامل لازمه رسیدن به توسعه پایدار در مدیریت شهری

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه پدافند غیرعامل لازمه رسیدن به توسعه پایدار از طریق افزایش پایداری عمومی شهروندان در حوزه مدیریت شهری است، گفت: این مهم از طریق تسهیل مدیریت بحران در مقابل بحران‌ها و تهدیدها موجب ارائه خدمات بهتر توسط مدیریت شهری می‌شود.

 
 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در کمیسیون شهرسازی معماری شورا با محوریت به کارگیری پدافند غیرعامل در طرحهای توسعه شهری، اظهار کرد: مباحث پدافند غیرعامل و استفاده از منافع آن، ضرورتی شرعی، عقلی، عرفی و قانونی است.

وی کاهش آسیبپذیری و بالا بردن توان درونی جامعه، افزایش آستانه مقاومت اجتماعی، حفظ و ارتقای سرمایههای کلان و همچنین افزایش سطح بازدارندگی را از مهمترین اهداف پدافند غیرعامل برشمرد.

* بادامینجات: تأکید بر توجه به پدافند غیرعامل در مدیریت شهری

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم با تأکید بر اینکه توجه به پدافند غیرعامل از الزامات حوزههای اجرایی مدیریت شهری است، گفت: شهرداری همدان میبایست در تمامی حوزهها که به طور قطع در معرض آسیب هستند، به مباحث پدافند غیرعامل توجه ویژه داشته باشد.

حمید بادامینجات افزود: داده و دیتا نرمافزاری شهرداری همدان در یک محل مشخص ذخیره میشود که چندین بار حفاظت از این دادهها در قالب سرور و پشتیبان مورد تأکید قرار گرفته است و مقرر شده بود تا پایان سال عملیاتی شود.

وی با تأکید بر اینکه تمام دادههای شهر نیازمند حفاظت است و جزو پدافند غیرعامل محسوب میشود، بیان کرد: باید این مهم مورد توجه ویژه قرار گیرد، هرچند اقدامات خوبی در حوزه ساختاری و فیزیکی شهرداری انجام شده است.

بادامینجات در ادامه تأکید کرد: تمام اقدامات مطالعاتی و تدوین شرح خدمات آن باید مصوبه مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان را داشته باشد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه باید تمامی طرحهای اثرگذار عمرانی و شهرسازی پیوست پدافند غیرعامل داشته باشند، گفت: پروژههایی از جمله پیادهراهسازی اکباتان و میدان امام(ره)، تقاطع غیرهمسطح شهید قهاری ( آیتالله نجفی) و میدان سپاه، آرامسازی بلوار ارم و... به عنوان ضرورتی غیرقابل انکار باید دارای پیوست و مطالعات پدافند غیرعامل باشند.

بادامینجات ادامه داد: اطلاعات حوزه پدافند غیرعامل در حوزه مدیریت شهری همدان باید تکمیلتر شود و از سوی دیگر ارتباط تنگاتنگی بیان مشاور طرح جامع و مدیریت بحران وجود داشته باشد تا بتوانیم مشاوره به قیمت حوزه مجدد بحران را یاری دهد.

وی با بیان اینکه با بالا رفتن دانش و در مقابل ایجاد حساسیت بیشتر، مبحث پدافند غیرعامل در جامعه ترویج مییابد، یادآور شد: اطلاعات شهرداری همدان نیاز به به روز رسانی دارد که این امر مستلزم همکاری تنگاتنگ دستگاههای اجرایی از جمله راه و شهرسازی، سازمان نقشهبرداری و استانداری است تا شهرداری را به منظور داشتن دیتا و دادههای دارای اطلاعات به روز و مناسبتری یاری دهند که در نتیجه در تصمیمگیریها بهتر عمل کنیم.

*علیضمیر: اجرای الزامات پدافند غیرعامل در شهرداری

معاون خدمات شهری شهردار همدان هم در ادامه با تأکید بر اینکه پدافند غیرعامل مبحث فراسازمانی است که باید مدنظر قرار گیرد، گفت: عملکرد حوزه پدافند غیرعامل شهرداری همدان در 4 حوزه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل به صورت متمرکز، سازمان آتشنشانی، حوزه عمرانی و شهرسازی تقسیم میشود که تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وحید علیضمیر با اشاره به اقدامات حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، افزود: در این حوزه اثرگذار شهری آموزش بهویژه آموزش شهروندی و پروژههای مطالعاتی مطرح است که در زمینه شرح خدمات پدافند غیرعامل اقدامات اولیه صورت گرفته است.

وی با تأکید بر اجرایی شدن الزامات پدافند غیرعامل در شهرداری همدان، گفت: این مهم به طور قطع در نظر گرفته خواهد شد و از شهرهای پیشرو هستیم.

*امیری: آموزش و آگاهسازی مردم در حوزه پدافند غیرعامل

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری همدان هم اظهار کرد: بر اساس نظرسنجی انجام شده، 78 درصد مردم هنوز با اهمیت پدافند غیرعامل آشنایی ندارند که آموزش و آگاهسازی مردم را در دستور کار ویژه قرار داده ایم.

عبدالله امیری با اشاره به برگزاری کارگاههای آموزشی برای لایههای مختلف جامعه، گفت: پدافند غیرعامل به معنای مسؤولسازی است و از سوی دیگر بهترین راه جلوگیری از آسیبها و بحرانهای اجتماعی، پیشگیری و مسؤولیت پذیر شدن افراد جامعه است.

وی تأکید کرد: انتظار میرود بر اساس مفاد قانونی و رهنمودهای رهبر انقلاب، پیوست مطالعاتی پدافند غیرعامل در طرحهای توسعه شهری و عمرانی لحاظ شود.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٧ کاربران آنلاین :
۷۴۳,۷۳۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان