Sun September 15, 2019   |   یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸  
   
 
 
  راهبرد مشارکت دستگاه  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
اجراي پروژه آسفالت
اصلاحیه و تمدید آگهي مناقصه واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
اصلاحیه آگهی فراخوان مرکز داده پشتیبان شهرداری همدان
خرید ، نصب ، اجرا، آموزش و پشتیبانی سه ساله مرکزداده پشتیبان شهرداری همدان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1و4_ 12 تيرماه 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٢١ تعداد بازدیـد : ١۴۴   بازگشت
 
 
 24 خرداد؛ آغاز فعالیت رسمی شوراهای اجتماعی محلات شهر همدان

شهردار همدان با تأکید بر اینکه شورای اجتماعی محلات، گامی برای ایجاد تحول اساسی در مدیریت شهری خواهد بود، خبر داد: 24 خردادماه امسال طی مراسمی این شوراهای محله‌ای همراه با قرائت سوگندنامه به‌طور رسمی در مرکز همایش‌های قرآنی و بین‌المللی شهر، کار خود را آغاز می‌کنند.

 
 

 

به گزارش دبیرخانه شوراهای اجتماعی محلات شهر همدان، عباس صوفی در این باره گفت: شکلگیری شورای اجتماعی محلات پس از گذشت روند قانونی کار، وضعیت عملیاتی به خود گرفته است تا با اجرای این طرح، روحی تازه را در کالبد مدیریت شهری، شاهد باشیم.

وی اظهار کرد: شورای اجتماعی محلات به صورت آزمونه در 4 محله شهر همدان با هدف مشارکت شهروندان در حوزههای مختلف مدیریت شهری و در راستای ارتقای کمی و کیفی خدمات راهاندازی شد که امید است این مهم، بسط و گسترش پیدا کند.

صوفی با بیان اینکه تشکیل شورای اجتماعی محله در محلات کوی شهید مدرس، جولان، محمدیه و کوثر مدنظر قرار گرفته است، افزود: دبیرخانه مرکزی شوراهای اجتماعی محلات به عنوان سیاستگذار در مرکز همایشهای قرآنی و بینالمللی شهر و دبیرخانههای عملیاتی نیز در مناطق و نواحی شهرداری همدان مستقر هستند.

شهردار با اشاره به برنامهریزیهای آموزشی دبیرخانه مرکزی شوراهای اجتماعی محلات، عنوان کرد: محوریت این آموزشها شامل آشنایی با مبانی مدیریت شهری، دستورالعمل شوراهای اجتماعی محلات، کار گروهی، ارتباط مؤثر و برنامهریزی محلی است که در 2 گروه کارکنان شهرداری و اعضای شوراهای اجتماعی محلات پیش از آغاز به کار رسمی این شوراها، برگزار میشود.

صوفی بیان کرد: این امور نشان میدهد که بهترین حالت ممکن وضعیت این شورا در شناسایی بهتر مشکلات محله، انگیزه داوطلبانه بودن عضویت در شورا، اعتماد مردم به شهرداری، همافزایی بین دستگاههای خدماترسان در محلات، هویت اجتماعی و احساس تعلق و برنامههای مرتبط با وضعیت محله است.

وی با بیان اینکه حضور دیگر دستگاههای دولتی و دیگر نهادها موجب همافزایی در تصمیمگیریها و افزایش رضایت مندی شهروندان خواهد شد؛ از همه آنان دعوت کرد تا در اجرای این طرح همقدم با شهرداری، مشارکت داشته باشند.

شهردار ادامه داد: البته شهرداری همدان در قالب تفاهمنامهای با نهادهای آموزشوپرورش، بسیج، نیروی انتظامی، کمیته امداد امام(ره) و دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا به منظور اتخاذ تصمیمات بهتر، نمایندگان این دستگاهها و نهادها را در شورای اجتماعی محلات به عضویت درآورده است که در آینده نزدیک دیگر سازمانها نیز در جمع این شورا قرار خواهند گرفت.

صوفی با اشاره به اهمیت شورای اجتماعی محله به عنوان نهادی تازه تأسیس از نظر رویکرد مشارکتی جدید و متفاوت، عنوان کرد: در این اقدام ارزشمند به دنبال تقویت جلب مشارکتهای مردمی محله در راستای رویکرد نوین در مشارکت شهروندی با توجه به وضعیت شورای اجتماعی محلات هستیم که به دلیل شکل ساختاری، برنامهها و مصوبات از الگوی نوینی تبعیت میکند.

وی با تأکید بر اینکه همواره به دنبال تقویت بیشتر مشارکت شهروندان در تصمیمات شهری بودهایم، معتقد است: بهرهمندی از دیدگاه و مشارکت مردم در ارتقای سطح کیفی خدماترسانی مدیریت شهری مهمترین اصل در شکلگیری این شورای محلی است.

شهردار همدان یادآور شد: با توجه به اینکه شهرداری نهادی اجتماعی و خدماتی است، حضور داوطلبانه شهروندان در قالب شورای اجتماعی محله به عنوان مهمترین محرک با رویکرد تعامل بیشتر در راستای رسیدن به شهری آرمانی، زیبا، مدرن و آباد مدنظر ما بوده و هست؛ بنابراین با این گام تا حدودی ثابت کردهایم که مشتاق دریافت ایدههای شهری و دیدگاههای کارشناسانه قشرهای مختلف، صاحبنظر و دلسوز همدان هستیم.

صوفی تأکید کرد: شهرداری همدان باید با اتکا به مشارکت شهروندان و با بهرهگیری از منابع مردمی، شهر را اداره و طرحهای شهری را اجرا کند.

وی با بیان اینکه قصد داریم با اجرای بهتر طرح شورای اجتماعی محلات همدان با همراهی و مشارکت شهروندان در کشور الگوی برتری باشیم، ادامه داد: با شکلگیری شورای اجتماعی محلات شاخصهای شهری افزایش یافته و این مهم ارتباط مستقیمی با تفکر شورایی در محلات دارد.

* اداره هر محله شهر بر اساس نظر و مشارکت مردم

صوفی همچنین عنوان کرد: اداره این شورا در دستانِ معتمدان و مردم هر محله خواهد بود که ایفای این نقشِ اجتماعی توسط مردم، اتفاق مبارکی در مدیریت شهری محسوب میشود و امیدواریم پیگیری و رفع مشکلات و معضلات محلات را شتاب ببخشد.

شهردار همدان در پایان با تأکید بر ضرورت تشکیل شوراهای اجتماعی محلات، گفت: این طرح میتواند موجب نگاه ریزبینانهتر مدیریت شهری به مشکلات محلات و همچنین برانگیختن حس مشارکت شهروندی و مدیریت بهتر شهر و در نهایت افزایش رضایتمندی مردم همدان شود.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٠٩ کاربران آنلاین :
۹۰۶,۴۵۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان