Sun September 15, 2019   |   یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸  
   
 
 
  راهبرد مشارکت دستگاه  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
اجراي پروژه آسفالت
اصلاحیه و تمدید آگهي مناقصه واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
اصلاحیه آگهی فراخوان مرکز داده پشتیبان شهرداری همدان
خرید ، نصب ، اجرا، آموزش و پشتیبانی سه ساله مرکزداده پشتیبان شهرداری همدان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1و4_ 12 تيرماه 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٣/٢٢ تعداد بازدیـد : ١۵۶   بازگشت
 
 
 دولت سهم شهرداری همدان از جرایم رانندگی را پرداخت نکرده است

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان از آغاز جلسات بررسی تفریغ بودجه سال 97 شهرداری همدان در شورا خبر داد.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، اکبر کاوسی امید در جلسات بررسی تفریغ بودجه سال 97 شهرداری، افزود: تفریغ بودجه پایان برنامه یک ساله شهرداری است که پس از بررسیها گزارش و نتیجه نهایی برای تصویب به صحن شورا ارسال خواهد شد.

کاوسی امید راهاندازی خزانه داری کل در شهرداری همدان را ضروری دانست و اضافه کرد: باید مقدمات این امر در سال جاری انجام شود تا در سال 99 مؤلفه بررسی تفریغ بودجه، خزانه داری کل باشد.

وی ادامه داد: بر اساس قانون، 60 درصد از جرایم تخلفات راهنمایی و رانندگی باید به شهرداریها پرداخت شود و این در حالی است که دولت سهم شهرداری همدان را از این محل پرداخت نکرده است.

وی ضمن تشکر از مجموعه کارکنان شهرداری همدان در سال گذشته، اظهار کرد: زمانی که بستر کار برای حمل و نقل عمومی را شهرداری آماده میکند طبیعتاً باید مدیریت آن را نیز بر عهده بگیرد شهرداری بخش دولتی نبوده و در سالهای گذشته دولت به حمل و نقل شهری کمک میکرده اما اکنون تمام هزینهها را شهرداری پرداخت میکند بر این اساس مدیریت حمل و نقل و ترافیک شهری باید بر عهده شهرداری باشد.

کاوسی امید با بیان اینکه شهرداریها سال 97 سال ویژهای را پشت سر گذاشتند، اظهار کرد: با توجه به تورم بالایی که در کشور تجربه کردیم سال گذشته شورا طبق مصوبه اولویت فعالیت شهرداری را پرداخت حقوق کارکنان لحاظ کرد.

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر همدان خطاب به معاون مالی و اقتصادی شهردار با بیان اینکه چه میزان از درآمد حاصل از الیت برای ساخت پارکینگها هزینه شده است؟ اظهار کرد: درآمدهای حوزه حمل و نقل و ترافیک باید در بخش احداث پارکینگ هزینه شود.

*گردان: تفریغ بودجه اهرم نظارتی شورا بر عملکرد بودجه شهرداری است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه با بیان اینکه تفریغ بودجه یک اهرم نظارتی شورا بر عملکرد بودجه شهرداری است، گفت: بر این اساس تفریغ بودجه باید با دقت بررسی شود و با این امر تلاش و فعالیت حوزه و بخشهای مختلف شهرداری مشخص میشود.

کامران گردان با انتقاد از اینکه از شروع عملیات اجرایی 200 پروژهای که شهرداری همدان در سال 97 اعلام کرد عملیات اجرایی تعدادی از پروژهها تاکنون شروع نشده است، افزود: لازم است شهرداری ‏گزارشی از روند پیشرفت پروژههای اعلام شده را به شورا ارائه دهد.

گردان با اشاره به اینکه خرید نردبان 53 متری آتش نشانی از مصوبات سال 92 شوراست که هر ساله در بودجه مصوبه سازمان آتش نشانی لحاظ شده است، یادآور شد: علی رغم این تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته و نسبت به سال 92 قیمتها هم افزایش یافته است.

وی تأکید کرد: تلاش شورا بر تهیه و تأمین تجهیزات آتش نشانی به ویژه نردبان 53 متری بوده تا از بروز اتفاقات ناگوار بعدی در حوادث پیشگیری شود که شهرداری در تحقق این امر کوتاهی کرده و در صورت بروز اتفاق ناگوار شهرداری باید پاسخ گوی افکار عمومی باشد.

*نوراله زاده: تغییر رویکرد در فعالیتهای شهرداری بر اساس علم محور باشد

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان هم اظهار کرد: از مبلغ 25 میلیارد تومانی که قرار بود اداره دارایی از خزانه دولت به شهرداری برای بخشی از بدهی دولت به شهرداری پرداخت کند هنوز مبلغی پرداخت نشده است.

نرگس نوراله زاده با اشاره به اینکه ما نگران این هستیم که تقدم و تأخر در اولویت اجرای پروژههای عمرانی با منطق درست رعایت نشود، اضافه کرد: تغییر رویکرد در فعالیتها در صورتی که علم محور باشد مورد تأیید است.

وی تأکید کرد: ادامه تحصیل و افزایش سطح تحصیلات مدیران و کارشناسان در شهرداری لازم است که در رویه پیشبینی، اجرا و علمی شدن بودجه شهرداری دیده شود که متأسفانه در بررسی تفریغ بودجه نمودی قابل مشاهده نیست.

سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری همدان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت بودجه سال 97 شهرداری اظهار کرد: سال گذشته شهرداریهای کشور سال پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتند چرا که با افزایش چندین برابری قیمت مواجه شدند.

رضا ابرار خرم با اشاره به عملکرد خوب شهرداری در پرداخت حقوق کارکنان در سالهای اخیر اظهار کرد: شهرداری همدان در کنار پرداخت حقوق کارکنان خود، تحقق بودجه 52 درصدی عمرانی را در سال گذشته داشت.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٢٢ کاربران آنلاین :
۹۰۶,۴۷۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان