Sat December 7, 2019   |   شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸  
   
 
 
  راهبرد مشارکت دستگاه  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
فروش دو قطعه باغ در بلوار ارم روبروي شهربازي
فروش یک قطعه زمین پشت پارک مردم خیابان پرستار
فروش دو قطعه سرقفلی مغازه بازار مظفريه
فروش يک قطعه زمين در اعتماديه
واگذاري امور پشتيباني و خدماتي مديريت پيشگيري و رفع تخلفات شهري و حريم شهري مناطق
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1و4_ 12 تيرماه 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/١٩ تعداد بازدیـد : ٢٠٨   بازگشت
 
 
 دیتا سنتر ثانوی شهرداری با 9 میلیارد تومان هزینه بهره‌برداری می‌شود

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان با بیان اینکه امسال رقم ریالی پروژه‌های فناوری شهرداری همدان حدوداً برابر با کل بودجه فناوری در استان است، گفت: دیتا سنتر ثانوی شهرداری با 9 میلیارد تومان هزینه بهره‌برداری می‌شود.

 
 

رضا عسکری ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به اهمیت کار خبرنگاری و نقش رسانه، اظهار کرد: کار سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شبیه کار خبرنگاران و رسانههاست.

وی با بیان اینکه هر دو مجموعه حوزه خبر و اطلاعرسانی و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری، وظیفه اطلاعرسانی و شفافسازی امور جامعه را دارند گفت: رسانهها ارتباط بین مردم و مسؤولان و به عکس را بر عهده دارند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان بیان کرد: در این سازمان باید در حوزه مدیریت شهری در مجموعه شهر و شهرداری همدان، موضوعاتی که جزو وظایف شهرداری در رابطه با خدماترسانی به شهروندان است را به درستی اطلاعرسانی کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تسهیل در روند کارهای مرتبط با شهرداری جزو وظایف این سازمان است افزود: بخشی از جامعه حتی به حقوق شهروندی خود آشنایی کامل ندارند و در این خصوص این سازمان و وظیفه خطیر رسانهها کاملاً اثرگذار است.

عسکری با بیان اینکه وظیفه این سازمان و رسانهها بالا بردن سطح آگاهی مردم نسبت به حق و حقوق شهروندی است، تصریح کرد: باید مطالبات به حق مردم از دستگاههای اجرایی نیز توسط رسانهها اطلاعرسانی شود. وی ادامه داد: امروز با دانش نوین در حوزه فناوری در کل جهان، خدمات و موضوعات در شهرها غیر از چارچوب فناوریهای نوین به هیچ شکل قابل اجرا و خدماترسانی نیست.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان خاطرنشان کرد: شهرداریها بیش از یکهزار خدمت ارائه میدهند و هر روز به این خدمات افزوده میشود و روشهای سنتی پاسخ گوی ارائه این خدمات نیست.

وی یادآور شد: در جامعه امروز باید با استفاده از فناوری روز و روشهای اطلاعرسانی، خدماترسانی به موقع با کیفیت بالا و در کمترین زمان ارائه شود. عسکری با بیان اینکه این سازمان پروژههای خوبی را در سال جاری شروع کرده و پیشرفت خوبی داشته است، اظهار کرد: حوزه نرمافزار مالی شهرداری در شهرداری ستاد، مناطق و سازمانها در حال حاضر اجرا شده است.

*نرم افزار حسیب بهره برداری میشود

وی با اشاره به تهیه نرمافزار حسیب به عنوان دیگر پروژه این سازمان گفت: این نرمافزار در حوزه بودجه و اعتبارات است و طی چندماه آینده به بهرهبرداری کامل خواهد رسید.

*فعالیت نرمافزاری با نام تجاری «آیکن» در سازمان فناوری شهرداری

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان بیان کرد: اتوماسیون اداری مجموعه شهرداری دیگر پروژه این سازمان است؛ نرمافزاری با نام تجاری «آیکن» خریداری و از یک ماه گذشته فعالیت آن شروع شده است، این نرمافزار میز خدمات الکترونیک دارد.

*پلن فیبر نوری شهرداری با افق 15 ساله

وی توسعه شبکه فیبر نوری در شهر را از دیگر پروژههای این سازمان برشمرد و افزود: پلن این پروژه به زودی رونمایی خواهد شد و شهرداری برای افق 15 ساله، پلن آماده دارد که بیش از 100 کیلومتر شهر را پوشش خواهد داد.

عسکری با اشاره به پروژه دیتا سنتر ثانوی شهرداری، تصریح کرد: تاکنون شهرداری مرکز ثانویه داده نداشت و با رویکرد سال جاری و شورای پنجم راهاندازی این مرکز کلید خورد، مراحل روند کار انجام و قرارداد با پیمانکار بسته شده که حدود 9 میلیارد تومان هزینه باید صرف بهرهبرداری آن شود.

وی با بیان اینکه اجرای پروژهها در حوزه فناوری صرفاً برای خدماترسانی بهتر با کیفیت بالاتر و سرعت بیشتر به شهروندان است، ادامه داد: امروز انجام امور سنتی در امور شهرها منسوخ شده است. رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان خاطرنشان کرد: رسانهها موضوعات حوزه فناوری را به بهترین شکل پوشش دهند تا به یک فرهنگ تبدیل و انتظارات مردم و مسؤولان مشخص شود.

وی با تأکید بر اینکه امسال رقم ریالی پروژههای فناوری شهرداری همدان حدوداً برابر با کل بودجه فناوری در استان است، یادآور شد: این موضوع جای خوشحالی دارد و نتیجه رویکرد درست شهرداری و شورا در این حوزه است.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٢ کاربران آنلاین :
۹۶۴,۷۰۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان