Wed January 29, 2020   |   چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸  
   
 
 
  راهبرد مشارکت دستگاه  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
واگذاري كليه امور خريد و تامين گونه هاي گياهي
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداري فضاي سبز شهر همدان
فروش سه قطعه باغ در بلوار ارم روبروی شهربازی
شناسایی مشاور ارائه کیف پول الکترونیک و اتصال آن به سامانه های شهرداری
شناسایی پیمانکار جهت تهیه، بومی سازی، آموزش و استقرار نرم افزار آماری
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1و4_ 12 تيرماه 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۵/٢٢ تعداد بازدیـد : ١٩٩   بازگشت
 
 
 تأکید بر تقویت بخش نوپای گردشگری در کشور

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر مغتنم شمردن ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری کشور، گفت: باید تلاش کنیم تا بخش نوپای گردشگری در کشور تقویت شود.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حسین قراباغی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هفته گذشته بهمنظور انعقاد تفاهمنامه خواهرخواندگی کهنشهر تاریخی همدان و باغشهر جهانی بم شاهد حضور فرماندار ویژه، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار بم در پایتخت تاریخ و تمدن ایران بودیم.

به گفته وی؛ این سفر به دنبال حضور اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار همدان در اردیبهشتماه امسال به شهر بم بود که متعاقب آن پیمان خواهرخواندگی بین این دو شهر منعقد شد که بر اساس مفاد این قرارداد مقرر شد، بهرهبرداریهای اقتصادی، سرمایهگذاری و گردشگری صورت گیرد.

قراباغی اعلام کرد: برنامههای مختلفی در طول مدت حضور نمایندگان بم در همدان تدارک دیده شد که از جمله آنها حضور در مراسم روز خبرنگار و بازدید از یادمان عینالقضات همدانی، بازدید از مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر همدان در تالار همایشهای قرآنی و بینالمللی همدان، بازدید از ظرفیت هتلهای شهر، حضور در برنامه زنده تلویزیونی شبهای هگمتانه و همچنین بازدید از ظرفیتهای گردشگری و پیادهراههای ایجاد شده و در حال ساخت شهر همدان بود.

* تأکید بر بهرهبرداری از ظرفیتهای فرهنگی و گردشگری شهرها

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان همچنین گفت: یکی از اقدامات ارزشمند پیمان خواهرخواندگی بین شهرها، بهرهبرداری از ظرفیتهای فرهنگی و گردشگری آنهاست که در این زمینه گالری عکس هنرمند فقید، ایرج بسطامی در عمارت تاریخی نورمهال با حضور نمایندگان شهر بم، افتتاح شد.

قراباغی ادامه داد: در شهر بم نیز از قدیم یکی از خیابانهای اصلی شهر به نام «بوعلی» نام گذاری شده بود که مقرر شد یک مکان آموزشی آن شهر نیز به نام «باباطاهر» نام نهاده شود.

وی در ادامه با اشاره به نشست صمیمی اعضاء شورای اسلامی شهر، شهردار و تیم همراه مدیریت شهری بم با سید سعید شاهرخی، استاندار همدان همراه با ارائه گزارش ظرفیتهای گردشگری، اقتصادی و سرمایهگذاری شهر بم، گفت: شهر بم دارای 4 اثر ثبت جهانی، 5 شرکت خودروسازی در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید همراه با 20 شرکت قطعهسازی و 12 هزار اشتغالزایی در سطح شهرستان بم و شهرهای مجاور خود بوده است که باکسهای گردشگری در شهرک ارگ جدید، سه پرواز مستقیم پایه ثابت به تهران با قابلیت استقرار هواپیما در آشیانه فرودگاه بم و روزانه یک حرکت قطار از مسیر ریلی بم_کرمان به تهران و زاهدان_ بم به تهران است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورا افزود: در این نشست صمیمی، استاندار همدان انعقاد پیمان خواهرخواندگی را امری قابل تحسین خواند و بیان کرد اگر در روند اجرای آن جدیت داشته باشید خروجی مناسبی را در راه توسعه استان به دنبال خواهد داشت.

قراباغی با تأکید بر مبحث استاندار همدان مبنی بر اینکه باید درصدد تعمیم این مهم با سایر شهرهای تأثیرگذار در حوزه گردشگری کشور باشیم؛ عنوان کرد: در حال حاضر عقد تفاهمنامه خواهرخواندگی با کشورها و شهرهای خارجی دستاورد چندانی برای ما نداشته و فقط در حد یک عکس یادگاری و به عنوان سوابق کاری محسوب میشود؛ در حالی که با توجه به استقبال گردشگران خارجی از 4 اثر ثبت جهانی در شهر بم شاهد انعکاس تبلیغات شهری و جاذبههای گردشگری همدان در شهر بم هستیم.

وی در ادامه گفت: همچنین با توجه به بازدید اعضای شورای اسلامی شهر بم از شهر جهانی لالجین این امر زمینهساز دعوت رسمی تیم مدیریت شهری لالجین برای حضور در شهر بم بهمنظور انعقاد تفاهمنامه مبادلات فرهنگی و اجتماعی و گردشگری با شهر جهانی بم شده است.

قراباغی ادامه داد: با توجه به ظرفیت ارزشمند آثار صنایعدستی فاخر این شهر مقرر شد نسبت به سفارش ساخت سردیس خواننده پرآوازه ایران و هنرمند فقید ایرج بسطامی از سفال لالجین و نقش بستن ارگ قدیم بم در کاسههای سفالی میناکاری شده برای کادوهای فرهنگی شهرداری بم اقدام شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در پایان گفت: مدتی است که تفاهمنامههای همکاری مشترک و خواهرخواندگی در سطوح شهری در کشور اجرا میشود که با توجه به نتایج ارزشمند و موفق بین شهرهای همدان و بم و بهمنظور انتقال تجربیات این دو شهر به عنوان شهرهای نمونه، این مهم در اختیار سازمان همیاری شهرداریهای وزارت کشور قرار خواهد گرفت تا سایر شهرها نیز از این دستاوردها، بهرهمند شوند.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۹۹۰,۷۰۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان