Mon July 13, 2020   |   دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹  
   
 
 
  راهبرد مشارکت دستگاه  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
فروش 2 قطعه زمين مسکوني بلوار بعثت
فروش 5 قطعه زمین تجاری مجتمع کشاورز
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
فروش یک قطعه زمین مسکونی
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداری فضای سبزاصلی شهر همدان جهت بخش شمالی منطقه یک
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٧/٢٢ تعداد بازدیـد : ٣۴٩   بازگشت
 
 
 مصوبات شورا در چارچوب حوزه اختیارات، لازم‌الاجراست

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: اعضای شورا طبق اصل 100 و 103 قانون اساسی می‌توانند در حوزه‌های آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و... اظهارنظر کنند و مصوبات در چارچوب حوزه اختیارات آنان، لازم‌الاجراست

 
 

حمید بادامینجات در چهل و هشتمین صحن شورا با اشاره به تأکیدات قانون اساسی با محوریت جایگاه شوراها، گفت: بر مبنای اصل 103 قانون اساسی؛ استانداران، فرمانداران، بخشداران و سایر مقامات کشوری که از طرف دولت تعیین میشوند در حدود اختیارات شوراها ملزم به رعایت تصمیمات آنها هستند.

وی عنوان کرد: نه تنها آموزشوپرورش، بلکه تمامی دستگاههای آموزشی، بهداشتی، رفاهی، خدماتی و... ملزم به رعایت تصمیمات در چارچوب قانون شورای اسلامی هستند.

بادامینجات بیان کرد: صحبتهای حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنیاژهای، معاون اول قوه قضائیه در اجلاس شورای عالی استانها با محوریت جایگاه شوراها مبنی بر اینکه «مصوبات شورا، حکم قانون را دارد»؛ بسیار قابل ارزش و قدردانی بود.

نایب رئیس شورا ضمن قدردانی از پیگیری نمایندگان شهرستان همدان در مجلس در زمینه لایحه مالیات بر ارزش افزوده، اظهار کرد: عملکرد مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه مالیات بر ارزش افزوده و سلب اختیارات وضع عوارض محلی در حوزه شهرداریها و شوراها، همچنین تخفیفات اعطایی به حوزه عوارض و زمزمههای کاهش سهم عوارض، قابل درک نیست و در صورت تصویب تمامی شهرداریها قطعاً سال آینده دچار مشکل خواهند شد.

* مشکل کوی مزدقینه هر چه سریعتر تعیینتکلیف شود

وی با اشاره به مشکل پارکینگ میدان شاهد واقع در کوی مزدقینه، گفت: بر اساس نشست مردمی اعضای شورای اسلامی شهر به همراه شهردار و مدیران شهرداری همدان در سال گذشته، مبحث جابجایی پارکینگ این محله، به عنوان معضل اساسی شهروندان مطرح شد.

بادامینجات توضیح داد: با توجه به اینکه قرار بود این پارکینگ به صورت موقتی دایر شود؛ اما سال هاست که در منطقه مسکونی به عنوان یک توقفگاه خودروهای سنگین مورد بهرهبرداری قرار میگیرد.

وی با بیان اینکه هرگونه اقدامات مدیریتشهری در منطقه 2 شهرداری با وجود مشکلات پارکینگ مزدقینه به چشم نمیآید؛ بیان کرد: با توجه به تذکرات شورا و وجود مکان جایگزین، عدم رفع این معضل شهری قابل قبول نیست؛ زیرا موجب نارضایتی شهروندان شده است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان خطاب به شهردار مبنی بر تذکر شورا در این زمینه، گفت: با توجه به مکاتبات قبلی و وعده داده شده به شهروندان کوی مزدقینه که مشکلات ترافیکی به موجب تردد خودروهای سنگین ایجاد شده است، باید هر چه سریعتر تعیینتکلیف شود.

بادامینجات همچنین گفت: در حال حاضر بر اساس پیگیریهای شورای اسلامی شهر؛ تمامی استفساریهها، تغییرات دفترچه و عوارض محلی در قالب لایحه از سوی شهرداری ارائه میشود که امر بسیار ستودنی است و امیدواریم شرایط بهتری را شاهد باشیم.

* نورالهزاده: اعتراض روستاییان الحاقی به شهر، انعکاس داده شود

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه عدم ورود به حوزه اختیارات شورا، موجب شده است که جایگاه این نهاد مردمی دچار مشکل شود؛ گفت: با توجه به اینکه قانون، فضای نظارت را برای شورای شهر فراهم کرده است، اما به خوبی از این امر بهرهبرداری مناسب نداشته‌‌ایم و شاید به همین دلیل هم تصمیمات شورا برای مدیران از اهمیت بالایی برخوردار نیست.

نرگس نورالهزاده با اشاره به الحاق 3 روستای دیگر به شهر، افزود: در دستورالعمل این بحث اعلام کردهاند که از بدو اعلام آن، باید شورای اسلامی شهر همدان و روستاهای مورد نظر در جریان تمامی مباحث قرار گیرند؛ اما در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

به گزارش روابطعمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ وی بیان کرد: حوزه اختیارات قانونی شورا به همراه انعکاس نارضایتی و اعتراض روستاییان برای الحاق روستاها به شهر باید به مسؤولان رده بالای کشوری و در دیوان عدالت اداری پیگیری و انعکاس داده شود.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٧ کاربران آنلاین :
۱,۱۰۱,۶۲۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان