Mon June 1, 2020   |   دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹  
   
 
 
  راهبرد مشارکت دستگاه  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداري فضاي سبزاصلي شهر همدان
واگذاری پروژه تعمیر و نگهداری پل عابر پیاده مکانیزه
واگذاری امور نصب و جمع آوری داربست های فلزی سطح شهر
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداري فضاي سبزاصلي شهر همدان
واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/١٠ تعداد بازدیـد : ٢۴٢   بازگشت
 
 
 ضرورت ساماندهی روزبازارهای همدان

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بر ضرورت ساماندهی روزبازارهای شهر تأکید کرد.

 
 

علی فتحی در جلسه کمیسیون خدمات شهری شورا که با حضور اعضای هیأت امنای روز بازارها و مدیران مربوطه شهرداری همدان برگزار شد، گفت: نماینده بساط گستران روز بازارهای همدان نامهای به شورای اسلامی شهر ارسال کرده و در این نامه درخواستهایی دارد که در این راستا مشکلات این بازارها بررسی و تصمیمات لازم به مدیران شهرداری اعلام شد.

علی فتحی اضافه کرد: از جمله این درخواستها تعیین شماره و کد برای مشخص شدن بساط گستران و شناسایی آنها است تا مشخص شود از کجا در این روز بازارها حاضر شده اند و شغل دیگری دارند یا خیر.

فتحی با بیان اینکه یک سری از افرادی که در این روز بازارها بساط میگسترانند مغازه دارانی هستند که از صبح تا ظهر به روز بازارها میآیند و بعد از ظهر در مغازههای خود حاضر میشوند، اظهار کرد: بساط گستران درخواست کد و شماره مخصوص برای خود دارند.

وی با بیان اینکه تعیین خطکشی و حدود فضای اشغال برای هر یک از بساط گستران نیز امری ضروری است چرا که گاهی بر اثر اختلاف در خصوص فضای اشغال شده بحث پیش میآید و مشکلاتی ایجاد میشود، گفت: نظارت بر این بازارها مطلوب نیست و همین موضوع باعث شده تعداد محدودی از افراد به بی انضباطی خود ادامه دهند و حتی درگیریهایی ایجاد کنند و فحاشی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان تهیه لباس یک شکل با کاور مشخص و کد معین برای بساط گستران را ضروری برشمرد و گفت: 90 درصد بساط گستران شهر همدان ثابت هستند که آنها با لباسهای یک شکل، کدبندی و صدور کارت شناسایی ساماندهی میشوند.

فتحی تهیه کیسه زباله برای کم کردن زحمات پاکبان ها، استقرار سرویس بهداشتی در بازار روزها و توجه به نظافت محیط این بازارها را ضروری برشمرد و خواستار رعایت مسائل بهداشتی از سوی بساط گستران شد.

وی ضرورت تعیین محدوده زمانی فعالیت برای کسبه بازار روزها را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه باید تا ساعت 15 بساطها جمع آوری شده باشد، اظهار کرد: این مسئله در منطقه ترافیک ایجاد میکند و مأموران ناظر شهرداری نیز باید به پارک خودروها توجه داشته باشند به طوری که ورودی کوچهها و معابر عبوری مردم مسدود نشود.

فتحی جلوگیری از ورود افراد متفرقه از سایر شهرها و استانها به روز بازارها را مورد تأکید قرار داد و گفت: همکاری مأموران انتظامی در این زمینه ضروری است که امیدواریم این مسأله تقویت شود.

وی در ادامه به نوسازی تاکسیهای فرسوده شهر اشاره و تأکید کرد: با توجه به ارائه وام نوسازی تاکسی، شهرداری تا زمانی که تاکسی را تحویل راننده نداده خودروهای آنها را نگیرند.

*عسگریان: ضرورت برگزاری دورههای آموزشی مردمداری برای کسبه روزبازارها

رئیس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه به برخی بی نظمیها در روزبازارهای همدان اشاره کرد و با بیان اینکه برخی دستفروشان و بساط گستران تولید زباله زیادی دارند که بهتر است افراد بی نظم جریمه شوند، گفت: برای بساط گستران باید دوره آموزشی مردمداری و رعایت حقوق شهروندی برگزار شود.

سیدمسعود عسگریان با بیان اینکه فروشندگان غیر ساکن در شهر همدان باید از روز بازارها حذف شوند چرا که این ظرفیت برای شهر همدان است، افزود: باید آیین نامه شغلی انضباطی روز بازارها تدوین و اجرا و موضوع توسط کمیته انضباطی پیگیری شود.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه درخواست دریافت وام برای تعویض تاکسیهای فرسوده همدان در کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر بررسی شده است، اظهار کرد: شهرداری و سازمان تاکسیرانی باید از تحویل خودروها مطمئن شوند.

سیدمسعود عسگریان با بیان اینکه سال 96 مبلغ 6 میلیارد تومان برای خرید 14 اتوبوس پرداخت کردیم که از این تعداد 6 دستگاه تحویل گرفته شده اما همچنان 8 اتوبوس دیگر را تحویل نداده اند، اظهار کرد: نباید روال به سمتی برود که تاکسیهای رانندگان گرفته شود و دستشان بسته بماند.

وی با بیان اینکه نباید این چنین باشد که به اسم تاکسی داران وام گرفته شود اما تاکسی را تحویل نگیرند، اضافه کرد: تا زمانی که شهرداری تاکسی را تحویل راننده نداده حق گرفتن تاکسی فرسوده وی را ندارد.

*علی ضمیر: فعالیت 8 روز بازار در شهر همدان

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز با بیان اینکه ساماندهی روز بازارها از دغدغههای اصلی شهرداری است و چندین جلسه با نماینده کسبه و اعضای هیأت امنا برگزار شده است، گفت: اگر به روز بازار به عنوان پدیده اجتماعی نگاه کنیم قابل حذف نیست و شرایط اقتصادی باعث شکل گیری این پدیده شده است و شورا و شهرداری به دنبال حذف بساط گستران نیست.

وحید علی ضمیر با اشاره به فعالیت 8 روز بازار در شهر همدان و بیان اینکه وضعیت روز بازارها نسبت به قبل بهتر شده است، اظهار کرد: یکسری کارها انجام شده اما شکایتهایی از روز بازارها وجود دارد.

وی با بیان اینکه ساماندهی روز بازارها نیازمند فکری اساسی و جدی است، افزود: در راستای رفع مشکل سرویس بهداشتی از 15 آذرماه یک چشمه سرویس بهداشتی سیار در روز بازارها مستقر خواهد شد.

علی ضمیر اظهار کرد: مأمور راهور نیز تا 20 روز قبل به روز بازارهای همدان میآمد اما قرارداد شهرداری با نیروی انتظامی پایان یافته و درصدد تمدید آن هستیم و علاوه بر آن یک مأمور انتظامی نیز در روز بازارها مستقر خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهردار همدان با بیان اینکه مأموران کلانتری نیز به روز بازارها سرکشی دارند اما برای استقرار آنها برنامهریزی شده است، گفت: برای جدا کردن بساط گستران متفرقه تنها کدگذاری و استفاده از کاور جوابگو خواهد بود.

*کریمی: 300تاکسی فرسوده از ناوگان حمل و نقل عمومی همدان خارج میشود

معاون تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالای شهردار همدان گفت: امسال 300 دستگاه تاکسی فرسوده از ناوگان حمل و نقل عمومی همدان خارج میشود.

میلاد کریمی با بیان اینکه در زمینه نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی در کشور اقدامات اندکی انجام شده است، اظهار کرد: تعداد یک هزار و 100 تاکسی فرسوده در همدان وجود دارد که بر اساس برنامهریزی انجام شده خارج کردن 300 دستگاه پیکان فرسوده از ناوگان تاکسیرانی همدان تا پایان سال جاری هدفگذاری شده است.

وی ادامه داد: برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی همدان با تعدادی از بانکهای همدان برای ارائه تسهیلات به تاکسی داران و نوسازی ناوگان مذاکره شده و در نهایت یکی از بانکها پرداخت 30 میلیون تومان وام 4 درصدی به هر تاکسی دار را قبول کرد.

معاون تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالای شهردار همدان با بیان اینکه شهرداری همدان نیز 20 میلیون تومان تسهیلات به رانندگان تاکسیهای فرسوده پرداخت میکند تا با وام دریافت شده نسبت به نوسازی خودروی خود اقدام کنند، گفت: در حال حاضر برای شهر همدان سهمیه نوسازی 300 تاکسی نهایی شده و کارها تا حدی انجام شده است.

کریمی با بیان اینکه اگر نوسازی ناوگان صورت نگیرد در واقع کاری در مجموعه تاکسیرانی انجام نشده است، اظهار کرد: تا پایان سال برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی همدان اقدام میشود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در ادامه این جلسه نمایندگان هیأت امنای روز بازارهای همدان نیز به بیان مشکلات روزبازارها پرداختند و خواستار رفع این مشکلات شدند.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵ کاربران آنلاین :
۱,۰۵۹,۸۱۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان