Mon June 1, 2020   |   دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹  
   
 
 
  راهبرد مشارکت دستگاه  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداري فضاي سبزاصلي شهر همدان
واگذاری پروژه تعمیر و نگهداری پل عابر پیاده مکانیزه
واگذاری امور نصب و جمع آوری داربست های فلزی سطح شهر
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداري فضاي سبزاصلي شهر همدان
واگذاری امور خدمات شهري در محدوده هر يك از مناطق 4 گانه شهرداری همدان
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٠/٢٣ تعداد بازدیـد : ١٨۴   بازگشت
 
 
 تقدیر امام جمعه همدان از قانون‌مداری شهرداری

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تقدیر از قانون‌مداری شهرداری تأکید کرد: قانون را با رأفت اجرا کنید.

 
 

آیت ا... حبیب ا... شعبانی، در جمع مدیران شهری، معاون خدمات شهری شهردار همدان و پلیس ساختمان و مسؤولان سد معبر شهرداری با تأکید بر قانون مداری و فرهنگ رعایت قانون، خطاب به مسؤولان سد معبر شهرداری اظهار کرد: شما با قشری روبه رو هستید که از لحاظ اقتصادی پایین و آسیب پذیر هستند و از سوی دیگر در زمینه ساخت و سازهای غیر مجاز نیز با قشری مواجه هستید که توان اقتصادی کمتری دارند و ناچار به حاشیه نشینی و ساخت و ساز غیر مجاز روی میآورند.

وی با تأکید بر نگاهداشت حرمت و مال مسلمان از عوامل پلیس ساختمان و سد معبر خواست تا در برخورد با قشر آسیب پذیر با اخلاق، سعه صدر و رأفت و محبت رفتار کنند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: در عین اینکه از قانون مداری شما تقدیر میکنیم، اما لازم است چند نکته را بیان کنم و آن اینکه شهرداری باید بداند که بالاخره در جامعه اقشاری داریم که شغل ندارند و از روی بیکاری اقدام به دستفروشی میکنند، هر چند شهرداری همدان محلهایی را برای آنها تهیه کرده است و روز بازارها هم وجود دارد.

آیت ا... شعبانی اظهار کرد: میدانم قانون باید رعایت شود اما امروز شرایط اقتصادی جامعه سخت است و اغلب این دستفروشان تمام زندگی شان در یک بقچه جمع شده است، من نمیخواهم بگویم خلافقانون عمل کنید اما در قانون مداری باید سعه صدر داشته باشید.

وی با تأکید بر اینکه برخورد با دستفروشان و قشر آسیب پذیر بسیار مهم است، گفت: از شما مأموران شهرداری خواهش میکنم سعه صدر در برخوردها داشته باشید چراکه قانون را با اخلاق به راحتی میتوان اجرا کرد.

امام جمعه همدان خطاب به عوامل سد معبر و پلیس ساختمان، اظهار کرد: از شما خواهش میکنم تا جایی که امکان پذیر است با محبت و رأفت برخورد کنید زیرا اینها قشر آسیب پذیر جامعه هستند و درست است که باید مراقبت کرد و قانون اجرا شود اما از برخوردهای شدید باید جلوگیری شود.

آیت ا... شعبانی عنوان کرد: از سوی دیگر حرمت مال مسلمان بسیار بالا است و مواظب باشید از تصرف مال مردم خودداری کنید و مدیون مالی به افراد نشوید.

وی اظهار کرد: اموالی که از مردم گرفته شود باید طوری باشد که مالک آن را بشناسیم و آن را به صاحبش برگردانیم چرا که حق الناس است و اموال را طوری ضبط کنید که قابل ارجاع باشد و مراقب باشید مدیون نشوید.

امام جمعه همدان در ادامه تصریح کرد: از این اقدام مدیریت شهری که در جمع آوری اموال آنها را کد بندی میکند و نظم دارد تقدیر میکنم.

وی به پوشیون لباسهای یک شکل و داشتن کارت شناسایی نیز به عنوان یک اقدام قابل تقدیر اشاره و بیان کرد: رأفت و محبت با مردم داشته باشید و قانون را با رأفت اجرا کنید و امیدواریم طوری باشد که هیچ جوان بیکار نباشد.

وی عنوان کرد: در جمع آوری دستفروشان نیز باید مکان جایگزین به آنها معرفی کنیم که دسترسی به مشتری داشته باشد و هر چه جاگزینها توسعه پیدا کند سد معبرها کمتر میشود.

آیت ا... شعبانی به رایگان سازی پروانه ساختمان برای دو و نیم طبقه مناطق توانمند سازی اشاره و بیان کرد: خود این موضوع رعایت قانون را تسهیل میکند.

*علیضمیر: پروانه ساختمانی رایگان تا دو و نیم طبقه در مناطق توانمندسازی

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز به روز بازارها اشاره و بیان کرد: در حال حاضر چهار بازارچه محلی در دست اقدام است و اکنون پنج بازارچه محلی در شهر داریم. وحید علی ضمیر عنوان کرد: در مناطق توانمندسازی تا دو و نیم طبقه پروانه ساختمانی رایگان است.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١۵ کاربران آنلاین :
۱,۰۵۹,۸۴۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان