Fri August 14, 2020   |   جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹  
   
 
 
  راهبرد مشارکت دستگاه  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
فروش 2 قطعه باغ در بلوار ارم
فروش 2 قطعه زمین مسکونی بلوار بعثت
فروش 2 قطعه زمين مسکوني بلوار بعثت
فروش 5 قطعه زمین تجاری مجتمع کشاورز
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/٢۶ تعداد بازدیـد : ٣١۴   بازگشت
 
 
 قدردانی شورا از عباس صوفی به مناسبت روز شهردار

دغدغه‌های موجود بر سر راه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و نگرانی‌ها بابت لزوم توجه مردم به توصیه‌های بهداشتی موجب شد تا شورانشینان همدان در آخرین نشست علنی خود در سال جاری به این موضوع بپردازند.

 
 

اعضای شورای اسلامی شهر همدان اغلب به کمبودهای موجود بهداشتی به ویژه در تأمین ماسک و دستکش از سوی مردم در شهر گلایه مند بودند.

تردد بی رویه مردم در معابر به ویژه بازار نیز مورد گلایه شورانشینان بود که خواستار تدبیر لازم از سوی مسؤولان اجرایی استان شدند.

*گردان: ازدحام بیرویه مردم در بازار

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: ازدحام بی رویه مردم در بازار برای تأمین کالاهای غیرضروری منبع اصلی شیوع کروناست و باید تدبیر لازم اندیشیده شود.

کامران گردان در آخرین صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان در سال جاری، اظهار کرد: هم اینک در اغلب نقاط شهر شاهد تردد گسترده مردم هستیم که به شیوع این بیماری کمک میکند.

وی اضافه کرد: براساس آمارها، افرادی مبتلا به کرونا شده اند که در این مکانهای پرجمعیت تردد داشته اند و مردم باید نسبت به این مسایل توجه جدی داشته باشند و تا جای امکان از منزل خارج نشوند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان خواستار اطلاع مردم از آسیبهای موجود به لحاظ حضور در معابر و خیابانها شد و افزود: زنجیره شیوع ویروس کرونا فقط با مشارکت و همکاری عموم مردم و مسؤولان قطع میشود.

وی اظهار کرد: تأکید مسؤولان بهداشت و سلامت مبنی بر ماندگاری مردم در خانه یک هشدار جهانی در راستای مبارزه و پیشگیری از ویروس کروناست.

گردان اضافه کرد: آژیر قرمز در کشور به ویژه همدان به صدا درآمده و باید به هشدارها و توصیههای آموزنده ستاد مبارزه با ویروس کرونا توجه جدی شود.

وی با تأکید بر اینکه تمامی تجهیزات و امکانات مدیریت شهری در اختیار ستاد مبارزه و پیشگیری از ویروس کرونا در همدان است، گفت: آمادگی لازم برای هرگونه همکاری وجود دارد ضمن اینکه تاکنون در سطح گسترده نسبت به ضدعفونی کردن اماکن و معابر و نیز توصیههای آموزنده اقدامهای لازم صورت گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: اگر مردم توجهی به توصیهها و هشدارها نداشته باشند چه بسا شرایط بحرانی و غیرقابل کنترل در جامعه روی دهد و وضعیت موجود را دچار مشکلات اساسی خواهد کرد.

وی یادآور شد: از مردم خواسته شده تا حد امکان از منازل خود خارج نشوند مگر اینکه بخواهند نیازهای ضروری و مایجتاج لازم زندگی را تأمین کنند.

گردان افزود: حضور در اجتماع بر التهاب و فراگیری شیوع ویروس کرونا خواهد افزود و به طور قطع مردم فرهنگ دوست همدان به این مهم واقف هستند.

* قراباغی: کمبود ماسک و دستکش همچنان پابرجاست

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان هم گفت: کمبود ماسک و دستکش همچنان در همدان پابرجا است و گلایههای متعدد مردمی را به دنبال دارد.

حسین قراباغی اظهار کرد: به عنوان منتخب مردم، وظیفه پیگیری دغدغههای مردمی را داریم و امیدواریم آنطور که در تولید انبوه ماسک و دستکش اطلاع رسانیهای گسترده صورت میگیرد، در عمل نیز به دست مردم برسد.

وی افزود: شیوع کرونا با گذشت سه هفته سیر صعودی داشته است و انتظار کمک رسانی بهتر به مردم بهویژه تأمین مایحتاج ضروری اعم از بهداشت فردی، داریم.

قراباغی عنوان کرد: ارزیابی از وضعیت موجود از سوی مسؤولان بسیار حایز اهمیت است و باید با تدبیر لازم از افزایش سیرصعودی این ویروس پیشگیری شود.

وی با تأکید بر سهم مردم در پیشگیری از کرونا، گفت: امروزه تجمعهای مردمی در برخی از صنوف بازار به هیچ عنوان، ضروری نیست و باید این مهم را قبل از افسوس خوردن، رعایت کنند.

قراباغی با تأکید بر لزوم کمک رسانی دولت به عموم مردم، گفت: انتظار میرود دولت، تخفیف بهای مصرف آب، برق و گاز را در این ایام به مردم قائل شود.

* سلماسی: تجمع در روزبازارها، تدبیر شود

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه گفت: تجمع در روزبازارها برای تأمین خرید شب عید و نوروز 99 باید مورد تدبیر مسؤولان قرار بگیرد.

رضوان سلماسی افزود: هم اکنون در مرحله اوج ویروس کرونا وارد شده ایم، انتظار داریم روزبازارها مدیریت شود.

وی اضافه کرد: حتی در تردد حمل و نقل عمومی با مشکل مواجه هستیم و تردد مردم با اتوبوسهای درون شهری با جمعیت گسترده صورت میگیرد.

سلماسی بیان کرد: مدیریت شهری نباید منتظر رسیدن دستور از مسؤولان بالاتر باشد؛ بلکه باید این شکل نامطلوب را به طوری مدیریت کند.

وی معتقد است: برخی اقدامهای شهرداری در شرایط فعلی نیز باید تعطیل شود؛ زیرا با خطر سلامت نیروهای خدماتی و اجرایی شهرداری مواجه هستیم.

این عضو شورا خواستار مدیریت بر روزبازارها شد و افزود: توزیع میوه شب عید هم با ازدحام مردم مواجه است و باید این دغدغه مدیریت شود تا شاهد شیوع ویروس در این مناطق نباشیم.

سلماسی با تأکید بر اینکه رعایت هر فرد در جامعه به لحاظ بهداشتی و پیشگیری از شیوع ویروس به یک کادر درمانی کمک شایانی میکند، گفت: امکان خدمات رسانی درمانی در کشور به دلیل افزایش زمینههای ناشی از ویروس دشوار شده است و مردم باید همراهی لازم را داشته باشند.

*کاوسی: همکاری دولت و ملت مطلوب است

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه همکاری مردم و دولت در پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا را مطلوب دانست و گفت: اکنون به نسبت بسیاری از کشورها به ویژه کشورهای اروپایی، شرایط بسیار خوبی در مهار کرونا و تأمین نیازهای ضروری مردم داشته ایم.

اکبر کاوسی امید افزود: تشکیل ستاد کرونا از سوی دولت و هم چنین ایجاد قرارگاه زیستی، کمک شایانی در مقابله با این ویروس داشته است.

وی با اشاره به فعالیت گسترده بسیج همدان در مبارزه با شیوع ویروس کرونا، گفت: ٣ هزار بسیجی در این زمینه سازماندهی شده اند و به کمک شهرداری همدان شتافته اند.

کاوسیامید، فضای شهر همدان را امیدوار کننده دانست و اظهار کرد: هم اینک چندین گروه مردمی با اخذ مجوز به راهاندازی خط تولید ماسک اقدام کرده اند و معاونت غذا و دارو و نیز صنعت و معدن همکاری بسیار مطلوبی داشته اند.

* فتحی: پاکبانان باید روزانه ماسک دریافت کنند

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: پاکبانان فعال در شهر باید روزانه ماسک دریافت کنند.

علی فتحی افزود: طبق بررسیهای صورت گرفته، پاکبانان هر 5 روز یکبار ماسک دریافت میکردند که باید نسبت به تأمین ماسک، حداقل یک روز در میان اقدام شود.

وی افزود: 800 پاکبان در این شهر فعالیت دارند و از این پس ماسک یک روز در میان به آنها تعلق میگیرد.

فتحی گفت: پاکبانان جزو ردیف شغلی هستند که در معرض ویروس کرونا قرار دارند و توجه لازم به آنها بسیار ضروری است.

*قدردانی اعضای شورا از شهردار

در پایان آخرین جلسه صحن شورا رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر همدان از عباس صوفی شهردار همدان به مناسبت 25 اسفند ماه، سالروز شهادت سردار سرافراز و نام آور شهید مهدی باکری و روز شهردار قدردانی کردند.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٢ کاربران آنلاین :
۱,۱۳۱,۸۳۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان