Mon July 13, 2020   |   دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹  
   
 
 
  راهبرد مشارکت دستگاه  |  ارتباط با مدیران  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  مناقصه و مزایده  |  پیام ها و اطلاعیه ها
عبـاس صوفـی
شهـردار همـدان
     مناقصه و مزایده
فروش 2 قطعه زمين مسکوني بلوار بعثت
فروش 5 قطعه زمین تجاری مجتمع کشاورز
فروش 4 قطعه زمین مسکونی شهرک فرهنگیان
فروش یک قطعه زمین مسکونی
واگذاري كليه امور کاشت و نگهداری فضای سبزاصلی شهر همدان جهت بخش شمالی منطقه یک
بیشتر ...
     پیام ها و اطلاعیه ها
تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری همدان
تعرفه عوارض محلي و بهاي خدمات شهرداري همدان مصوب سال 1398 اعلام شد
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 1 _ 21 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 13 آذرماه 97
برنامه ملاقات عمومي شهردار محترم همدان با ساکنين منطقه 2و 3 _ 27 شهريور 97
بیشتر ...
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۴/١٠ تعداد بازدیـد : ٢٣٩   بازگشت
 
 
 خیز همدان برای دریافت نشان جهانی شهر دوستدار کودک

در شورای اجرایی «همدان شهر دوستدار کودک» بر خیز همدان برای دریافت نشان جهانی شهر دوستدار کودک تأکید شد.

 
 

 

هفته گذشته به شکل رسمی همدان به عنوان یکی از شهرهای الگوی کشوری در قالب شهر دوستدار کودک از سوی دفتر نمایندگی سازمان یونیسف در ایران معرفی شد؛ بلافاصله پانزدهمین جلسه شورای اجرایی همدان شهر دوستدار کودک با دستور کار بررسی اقدامات لازم تشکیل و اعضا در این باره به گفت و گو پرداختند.

معاون شهرسازی و معماری شهردار همدان در این باره گفت: معرفی همدان به عنوان الگوی شهر دوستدار کودک نقطه عزیمت تلاش همگانی برای دست یافتن به معیارهای اساسی این عنوان است.

امیر فتحیان نسب با ذکر این نکته که هدف از دستیابی به آرمانهای شهر دوستدار کودک صرفاً دریافت نشان جهانی نیست افزود: اهداف متعالی این شورا تحقق شرایط زندگی مناسب و ایدهآل شهروندی برای کودکان این خطه است؛ چراکه معتقدیم برخورداری از حقوق برابر برای سنین و اقشار مختلف در هر شهر جزو کمترین حقوق شهروندی است که بایستی مدیران شهری به آن توجه کنند.

وی تأسیس مرکز تخصصی تربیت اسلامی کودکان و نوجوانان استان همدان به ابتکار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان را فرصت عالی برای تضارب فعالیتهای این شورا دانست و افزود: تبلور اندیشه اسلامی در حوزه تربیتی کودکان و نوجوانان در جامعه ما بسیار حائز اهمیت است بنابراین ضمن قدردانی از اقدام بهنگام آیت ا... شعبانی، این فرصت را غنیمت میشماریم.

فتحیان نسب تعیین کمیتههای تخصصی برای هدفمند کردن فعالیتهای زیر نظر شورای اجرایی همدان شهر دوستدار کودک را از اقدامات ضروری دانست.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز در شورای اجرایی همدان شهر دوستدار کودک تصریح کرد: توجه به حقوق شهروندی کودکان از نکات حائز اهمیت برای ماست که انتظار همراهی دستگاههای مرتبط با این موضوع و مشارکت همگانی شهروندان را داریم.

رضوان سلماسی افزود: یکی از اقدامات خوبی که اخیراً اتفاق افتاده، عزم رئیس کل دادگستری استان همدان برای تشکیل دادگاه اختصاصی کودکان و نوجوانان است که خود یکی از نیازهای ضروری تحقق آرمان شهر دوستدار کودک است.

وی تأکید کرد: آگاهی رسانی به شهروندان در خصوص الزامات شهر واقعی دوستدار کودک موجب مطالبهگری عمومی در این حوزه شده و مدیران را مجاب به اندیشه و تعامل در حوزه کودک میکند از این رو اطلاع رسانی حائز اهمیت است.

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز با ذکر وجود شاخصههای بارز در فرهنگ شهروندان همدانی گفت: در سه سال گذشته اقدامات کم نظیری در حوزه تربیت شهروندی کودکان در سازمانهای زیرمجموعه اتفاق افتاده است که این اقدامات از این به بعد در چارچوب اهداف شورای اجرایی شهر دوستدار کودک توسعه مییابد.

وحید علی ضمیر خاطرنشان کرد: هم افزایی ارگانها برای گسترش خدمات به کودکان و نوجوانان موجب تقویت فرهنگ و آموزههای شهروندی خواهد شد.

وی اقدامات در حوزه پسماند و سیما، منظر و فضای سبز را از مهمترین شاخصهای عملکرد در سالهای گذشته این معاونت برشمرد و افزود: فعالیت هدفمند و چشمگیر کمیته اطلاعرسانی به همراهی شهروندان در نیل به اهداف این شورا کمک شایانی خواهد کرد.

سرپرست روزنامه هگمتانه نیز گفت: روزنامه هگمتانه به عنوان رسانه شهروندی خود را ملزم به اختصاص ظرفیت رسانهای مناسب به قشر کودک و نوجوان میداند و در همین راستا از ابتدای سال99 انتشار ضمیمه رایگان برای کودکان را آغاز کرده است. مصطفی شیرمحمدی تصریح کرد: بهرهگیری از محتوای ناب تولیدی با تیم حرفهای متخصص در حوزه نشر کودکان از ویژگیهای ضمیمه «کودکانه» است.

 
     
 
 
 
 
نقشه شهر همدان    
پورتال جامع شهر همدان    
ضوابط شهرسازی و معماری    
تعرفه عوارض و بهای خدمات    
مناقصه ، مزایده و فراخوان    
آگهی ها و اطلاعیه های شهروندی    
بانک ایده های مدیریت شهری    
آمارنـامه شهرداری همدان    
 
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٩ کاربران آنلاین :
۱,۱۰۱,۵۶۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
شورای شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات
پورتال جامع شهر همدان
بانک اطلاعات شهری
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
پایگاه اطلاع رسانی
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
طرح ها و پروژه ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان